Saçlarım Dökülüyor Ne Yapmalıyım?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 11 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

1. Merhaba sevgili bayanlar özellikle bayanlar diyorum çünkü bir çok kadının sordguğu bir soruya cevap arıyacağız konumuzda.Bayanlar bu soruyu çok sık sorarlar ya kuaförlerinde yada bu konuyla ilgili bilgisi olan kişilere saçlarım çok dökülüyor ne yapmalıyım saç dökülmesini nasıl engelleyebilirim.

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/saclarim-dokuluyor-52762.jpeg]saclarim-dokuluyor-52762[/IMGALT]

Hemen bu konuyla ilgili kısa bir araştırma yaptım saçların neden döküldüklerini nelerden etkilendiklerini öğrendim kısaca sizlerle paylaşmak istiyorum konuyla ilgili öğrendiklerimi :f63:

Özellikle mevsim geçişlerinde çok sık görülen bir problemdir saç dökülmeleri.Önce şunu sizlere hatırlatmak istiuorum bayanlar bu konuda telaşlanmanız için.Günlük 80 telden fazla saçınız dökülüyorsa ve bu dökülmelerinin önüne geçmemeniz durumunda saçlarınızı hızla kaybedebilirsiniz.

Saç dökülmesi sorunu yaşayanların saçlarını tamamen kaybetmeden önce yardım almaları gerekiyor bunu sakın unutmayın.Öncelikle bir kan tahlili yaptırmalısınız demir, tiroid, östrojen ve testesteron hormonu seviyesinin ölçülmesi gerekiyor bununla birlikte beslenme alışkanlıklarının gözden geçirilmesi gerekiyor.Saçlarınızın dökülmesinin önüne geçmek istiyorsanız bunun için düzenli ve sağlıklı beslenmeniz gerekmektedir.İşe doğru ve dengeli bir beslenme planı ile başlamanız gerekiyor.

Biz kadınlarda saç dökülmesi eğer bir genetik yatkınlıktan kaynaklanmıyorsa, saçların çok gergin toplanmamasını, fazla fön çekilmemesini ve kalıcı perma yaptırılmaması öneriliyor.Ayrıca bunların yanı sıra saçı havalandırmamak, çok sık yıkamak ve çok taramak da dökülmeyi tetikleyen diğer unsurlar. Saçları dökülmeye başlayan bayanlar bu titizliği gösterdikleri takdirde saçları normal hale girecektir.