Saçımızı Güneşin Zararlarından Korumak İçin Neler Yapabiliriz?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 21 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Saçlarınızı güneşin zararlı etkkenlerinden korumak için yapmanız gereken ve almanız gereken birçok önlem vardır bunalrdan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum.Özellikle yaz aylarında güneşten saçlarınızın yıpranmasını ve zarar görmesini istemiyorsanız aşağıdaki önerilerimizi dikkatlice okumanızı öneriyorum.

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/yazaylarinda-sac-bakimi-nasil-olur-43588.jpg]yazaylarinda-sac-bakimi-nasil-olur-43588[/IMGALT]

Güneşin saçlarınıza vereceği zararlardan korunmanın basit ve etkili yöntemleri bulunuyor.Aşırı güneşin saçlarınıza verdiği zarar küçümsenmeyecek kadar büyüktür. Güneş saçlarınızı yıpratır ve saç renginizin değişmesine neden olur.Öncelikle güneşten saçlarınızı korumak için yaz aylarında mutlaka saç tipinize uygun olan koruyucu kremler ve şampuanlar kullanmalısınız.Saç kreminiz saçınıza uygun olmalı saçlarınızı güneşin etkilerinden korumalı.

Ayrıca Protein kullanımıda büyük önem taşır.Güneş ışınları saçlarınızdaki proteine zarar verir. Keratin içeren ürünler kullanarak saçlarınızı kuvvetlendirmelisiniz.

Güneşi havalarda Saç bandı kullanımıda saçlarınızın güneşten zarar görmesini engellemeye yarıyacaktır.UV ışınlarından korunmanın yolu koruyucu saç kremleri kullanmaktır. Ayrıca yine yapacağınız bir işlem saçlarınızın sağlıklı kalmasında size yardımcı olacaktır.Yaz aylarında saçlarınızı kısaltmakta etkili bir yöntemdir. İçerisinde peroksid, limon içerikli ve alkol içerikli ürünleri saçlarınıza sürmemeye özen gösterin. Bu maddeler güneş ışığı ile birleştiğinde saçlarınızın kurumasını hızlandırır ve kırılmasını sağlar. Son olarak bir hatırlatma yapmak istiyorum yazın aşırı sıcak günlerinde saçlarınızı bol bol ıslatmalısınız bunu sakın ihmal etmeyin.