Saç Yağlanması Nasıl Önlenir ?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 25 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

 1. Saç Yağlanmasını Nasıl Önliyebilirim


  Saç yağlanması bayanalrın sıklıkla yakındığı durumlardan biridir özellikle çalışan bayanlar için gerçekten dayanılmaz başa çıkılmaz bir hal alabilir saç yağlanmaları bu konuda neler yapabilir sizlere kısa kısa örnekler vererek yardımcı olmaya çalışacağım..

  Öncelikle şunu bilmelisinizki saçın yağlanmasını önlemek isterken tamamen saçları yağsız bırakmak gerçekten çok yanlıştır bu saçların kurumasın ve yıpranmasına neden olur bu yüzden saçlarınızı hergün şampuanlamamanız önerilir bu önerinin sebebbi saçların tamamen kurumasını önlemek içindir.

  Saçlarınızda belirli aralıklarla saç diplerinize uygun şampuanlarla derinlemesine temizlemelisiniz şampuanı saç diplerinize iyice yedirdikten sonra durulamanız yeterli olackadır.

  Ara ara saçlarınızı soğuk su ile yıkmaya soğuk su ile duş almaya çalışmalısınız soğuk su saçlarınıza canlılık verecektir ve çabuk yağlanmasını engelleyecektir.

  Gün içerisidne ara ara elelrinizi saçlarınızda gezdirin fazla fırça kullanmamaya özen gösterin bu küçük önerileri dikkate alırsanız mutlaka faydasını görceksiniz bayanlar sağlıklı güzel ve parlak saçlı günler sizlere tıpkı aşağıdaki parlak saçlar gibi..:f40:

  [​IMG]
   
Yükleniyor...
- Saç Yağlanması Nasıl Forum Tarih
Saç yağlanmasının önüne nasıl geçilir Kadınca 18 Mayıs 2016
Saçların Yağlanması Nasıl Önlenir? Kişisel Bakım 17 Kasım 2013
Saç Yağlanması Nasıl Engellenir Kişisel Bakım 26 Ocak 2013
Saç Yağlanması Sebepleri Kişisel Bakım 29 Ocak 2013