Saç rengini açarken nelere dikkat etmek gerekir?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 20 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

 1. Saç renginizi açmak isterken saçlarınıza zarar vermeyin sakın bayanlar özelikle bu işlem gerektiren saçlarınıza bir profösyönel yardımı ile gereken açma işlemini yaptırmanızı öneriyoruz.

  [​IMG]

  Özellikle beğenmediğiniz bir renk sonrasınd abaşka bir renk tercihi yapacağınız zaman saçlarınıza açma işlemi uygulamanız gerekmektedir.Bu gibi sorunlarla karşılaştığınızda saçlarınıza zarar vermekten kaçınmalısınız.Bu nedenle saç rengi açma işlemi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğinizi sizlere kısaa anlatmaya çalışacağız bu gibi sorunlar karşısında yanlış bir işlme yapmaktan kaçınmanız için.

  Saç rengini açarken dikkat edilecekler noktalar ise aşağıdaki gibidir?


  Boyasız bir saç, sadece boya kullanılarak 4-5 tona kadar açılabilir.Boya boyayı açmayacağından boyalı bir saçı ekstra işlem yapmadan açmak mümkün olmaz.Çok koyu renkli saçları açarken önce uçlar, ondan sonra dipler açılmalı.Siyah bir saç, sarı renge hiçbir zaman tek seferde dönmez.

  Siyah saç ilk etapta en fazla 7-8 tona kadar açılabilir, bu da kumral tonlarında bir renk verir.Kumral renge dönen siyah saça ancak bir iki boyadan sonra röfle, balyaj gibi işlemler yapılabilir.Açma işlemi yapılan saçta, saç oturana kadar haftada iki gün bakım yaptırmak gerekir.Siyah renkten sarı renge hemen dönmek isteniyorsa saçta olacak yoğun yıpranma ve beklenmeyen sonuçlar göze alınmalı.Siyah saçta normal şartlarda ilk açılma işleminden 15 gün sonra boya yapılması uygun olur.

   
Yükleniyor...
- Saç rengini açarken Forum Tarih
Saç rengini açıcı doğal yöntemler Kişisel Bakım 27 Ocak 2015
Saçınızın Rengini Açacak Doğal Formüller Kişisel Bakım 7 Mart 2014
Ten Renginize Uygun Saç Rengi Kişisel Bakım 20 Mayıs 2013
Sarı Saç Rengini Açmak İçin Doğal Yöntemler Kişisel Bakım 16 Haziran 2012