Saç kırıkları nasıl azaltılır?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 5 Mart 2014 tarihinde açılan konu

 1. Saç kırıkları nasıl azaltılır ve önlenir?  Saç güzelliği bayanlar için çok önemlidir.Özellikle çalışan bayanlar için saçlarda oluşan kırıklar rahatsız edici kötü bir görünüm oluşturur.Saç kırıklarından kurtulmak ve saç kırıklarını onararak önlemek için yapmanız gereken şeyler bulunuyor işte sizlere saç kırıklarındna kurtulmanız için ve en aza indirmeniz için önemli öneriler.

  Kırıklardan tamamen kurtulmak uzun zaman ve ciddi kontrol gerekmektedir.

  Ancak saçınız için atacağınız birkaç adımla kırıkları kısa sürede azaltabilirsiniz.Saç uçlarınızı keserek başlayınBazı kadınlar için uçları kesmek tüm saçı kesmekle eşdeğerdir. Dolayısıyla bunu pek sık tercih etmezler. Doğru yapıldığında, tüm saçınızdan değil, sadece kırık uçlardan kurtulmuş olursunuz. Ama saçınızı bilinçsizce uçlardan kırparsanız, kurumasına neden olabilirsiniz. Bu da sonuç olarak ciddi bir kesim gerektirmektedir.

  Eğer saç uçlarınız ayrılıyorsa, kendi kendine kopmadan siz onlardan kurtulmalısınız. Ayrık uçlar kontrolden çıkıp yukarı ilerlerse saçlarınız kesime ihtiyaç duyacaktır. Bunun yerine 2-3 ayda bir uçlardan ortalama 2 cm kesmek daha akıllıcadır.

  Saçlarınız sırılsıklamken fırçalamaktan kaçının. Zaten hassas olan saçlar, ıslakken en kırılgan halini alır. Saç ıslakken taranabilir, aslında taramanın en doğru zamanı saç kremi sürüldükten sonradır. Bu önerileri dikkate alırsanız saçlarınızdaki kırık sorunlarını en az seviyeye getirmiş olacaksınız.

  SAC-kiriklari-nasil-önlenir-.
   
Yükleniyor...
- Saç kırıkları nasıl Forum Tarih
Cemil meriç'in hayatı kısaca Biyografi 18 Ekim 2016
Niçin Allah'a şükretmeliyiz kısaca Sorularla İslamiyet 18 Ekim 2016
Amaç sonuç ilişkisi ne demektir? kısaca örnekler Sözel Dersler 17 Ekim 2016
Kanın görevleri kısaca Sağlık bilgisi 25 Eylül 2016