Saç Dökülmesine Karşı Zeytinyağı

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 19 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

1. Saç dökülme sorunu yaşıyorsanız ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız sizlere harika bir önerim olacak bayanlar.Bende özellikle mevsim geçişlerinde sık sık saç dökülmesi problemi yaşayan biri olarak çözümü zeytinyağında buldum diyebilirim.Ayrıca saçlarınız çok fazla dökülüyorsa sık yıkamaktan kaçınmalısınız saçlarınızı birde kuruturken saç kurutme makinesini çok sıcak konumda kullanmamaya özen gösterin.

Saç dökülmesinin bir başka nedenide çok sıkı bağlamak ve gerdirmek olduğunu biliyorum bunda da doğruluk payı çok yüksek saçlarınızı sıkı bir şekilde gerdirerek bağladığınızda çok daha fazla dökülüğünü göreceksiniz.Bu nedenle saçlarınızı gerdirmeden toplayın birde son olarak saçlarınızı arasıra havalnadırmayı unutmayın özellikle kapalı bayanlarda saçlar hava alamdığından dökülme problemleri sıkça görülür.

Evet saçlarınız çok fazla dökülüyor ve bunun önüne geçemiyorsanız tüm bunların çaresi mucizevi zeytinyağında bulunuyor bayanlar.Zeytinyağı saçlarınıza daha ilk uygulamadan itibaren sonuç alacağınız bir yöntem

Peki saçlarınıza zeytinayğını nasıl uygulayacaksınız hemen onuda anlatmak istiyorum çok basit bir yöntem çünkü fazla zorlanmayacaksınız:

Öncelikle bir kap alın ve biir miktar zeytinyağını kabın içine boşaltın. parmaklarınızla alabildiğiniz kadar zeytinyağını saç diplerinize masaj yaparak sürün saçlarınızı şampuanlıyormuş gibi ovalıyarak sürün.Saç dipleriniz bitince uçlara doğru sürmeye devam edin. saçlarınıza iyice yedirdikten sonra toplayın ve 20-30 dakika kadar bekletin. ardından saçlarınızı yıkayın.

Zeytinyağının saçlarınızdan arınmayacağı gibi bir endişeniz olmasın. zeytinyağı saçlarınızı yıkayınca kolayca akıp gidiyor hiç merak etmeyin.Göreceksiniz ki daha ilk uygulamada saçlarınızın ne kadar yumuşak ve parlak hale geldiğini görünce şaşıracaksınız ve en önemlisi dökülmesininde önüne geçmiş olacaksınız.Bu uygulamayı saçlarınıza haftada bir defa yapabilirsiniz hiçbir şekilde zararı yoktur.