Saç Boyarken Nelere Dikkat Etmeli

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 4 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu

 1. Saçları Boyarken Nelere Dikkat Edilir  Biz kadınlar mutlaka hayatımızın bir bölümünde saçlarımızı boyarız peki saç boyarken nelere dikkat etmeli neleri göz önünde bulundurlmalıyız saç boyama tekniklerinin ayrıntıları neler sizlere bu sorular hakkında kısa kısa cevaplar hazırladık saç boyamak isteyen tüm bayanların ilgisini çekecek bir yazı saç boyamanın detayları neler gelin hep birlikte öğrenelim.

  Saç boyası seçerken dikkat etmeniz gereken şeylerden ilki kullanacağınız saç boyası sizde alerjik hastalıklara yada saç diplerinizde yanmalara nedne olabilir ayrıca saç dökülmesine ve kepeklenmesine de neden olabilir.Dikkat etmeniz gereken durum kullanacağınız saç boyasının kutusunda Kontrol Edilmiş Doğal Kozmetik BDİH sertifikasının bulunmasına dikkat etmelisiniz.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/sac-boyarken-nelere-dikkat-etmeli-40773.jpg]sac-boyarken-nelere-dikkat-etmeli-40773[/IMGALT]

  Öncelikle boya seçimi nasıl olmalı;

  Dilediğiniz güzel saçların ilk anahtarı saç boyasında doğru rengin tercih edilmesidir.Saçınızı boyuyacağınız rengi seçerken ten ve göz renginizi mutlaka göz önünde bulundurmalısınız beyaz bir cilde sahipseniz saçlarınızı küllü renklere boyuyabilirsiniz.Ten renginiz buğday renginde ise daha koyu tonlar size çok yakışacaktır özellikle bakır rengi,kestane,ve kahve tonlarını tercih edebilirsiniz.

  Saçlarınızı boyamadan önce ne durumda olduğuna mutlaka bakmalısınız kırıklarınız çoksa önce bir kesim yaptırabilirsiniz.daha sonra saç tipinize uygun bakım kremleri ile bakım uygulayabilirsiniz bu işlmeler sonrasında saçınızı boyamaya karar vermelisiniz.

  Saçlarınızı boyadıktan sonra istediğiniz rengi elde ettiyseniz bu rengi korumayıda bilmelisiniz bunun için yapmanız gerekenler saç renginizi koruyacak şampuanlar kullanmak olmalı saçlarınıza fazla fön çekmeyin saçlarınıza zarar verecek aletleri çok sık kullanmaktan kaçının.
   
Yükleniyor...
- Saç Boyarken Nelere Forum Tarih
Saç Boyarken Beyazlar Nasıl Kapatılır Kişisel Bakım 19 Ağustos 2013
Saçlarınızı boyarken dikkat edilmesi gerekenler Kişisel Bakım 28 Şubat 2009
Cemil meriç'in hayatı kısaca Biyografi 18 Ekim 2016
Niçin Allah'a şükretmeliyiz kısaca Sorularla İslamiyet 18 Ekim 2016