Saç Bakım Kuralları

'Kişisel Bakım' forumunda Destina tarafından 7 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Saç Bakımı
    Saç bakımı nasıl yapılır
    Saç Bakım Kuralları
    Saçlarınızın hergün parlak, hacimli ve sağlıklı olmasını istiyorsanız temel saç bakım kurallarına dikkat etmeniz gerekir.
    Her kadının bilmesi ve uygulaması gereken saç bakım kuralları

Saçlarınızı mutlaka ılık suyla yıkayın. Aşırı sıcak su saç derisinin kurumasına yol açar. Kuruyan saç derisinde kepeklenme sorunu ya da saç dökülmesi görülebilir.

Saçlarınızın sağlığı için oksijene ve açık havaya ihtiyaç duyduğunu biliyor musunuz?
    Özellikle kapalı ortamda çalışıyorsanız saç deriniz nefes almaz ve saçlarınız matlaşır. Haftada birkaç kez açık havada yürüyüş yapmayı alışkanlık haline getirin. Bu sayede kalp sağlığınızı da korumuş olursunuz.

Saçlarınızın dışarıdan olduğu kadar içerden de desteğe ihtiyacı vardır. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri sağlamak için her besin grubundan beslenmeye özen gösterin.

Saç kremini sadece saç uçlarına uygulamalısınız. Saç kreminin içinde bulunan yağ, saç derisindeki gözenekleri kapatır ve saçlarınızın dökülmesine yol açabilir.

Fön, saç düzleştirici, saç boyama gibi işlemler saçınızı yıpratır. Saçınızın kendini yenilemesi için mutlaka dinlenmesine izin verin.

Mesela saçlarınıza her gün saç düzleştirici uygulamayın. Dalgalı saçlı olmanın keyfini çıkarın.

2. Cevap: Saç Bakım Kuralları

Valla ben hiç uğraşmıyorum..Yıkıyorum çıkıyorum..:D