Sabah Ve Akşam Okunacak Dualar

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 16 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

1. Sabah akşam okunması tavsiye edilen dualar bulunmaktadır.Bu duaları sabah ve akşam okumak gün içerisidne ve gece boyunca huzurlu ve rahat olmanızı sağlayacaktır.

Sabah akşam 7 defa Allahümme ecirnî minennar diyen Cehennemden kurtulur.)

Sabah akşam, 3 defa,Bismillahillezi la yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdı ve la fissemai ve hüvessemi ul alim okuyan, büyücü ve zalimden emin olur.

Sabah Akaşm Okunacak dua örneği:

Allahım, Sen, benim Rabbimsin; Senden başka ilah yoktur. Beni Sen yarattın; ben, Senin kulunum ve gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediklerimin (kötülüklerin) şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımı da ikrar ederim. Beni bağışla. Zira günahları bağışlayan ancak Sensin.

Bu duayı sabah-akşam 3 defa okuyana hiçbirşey zarar veremez aşağıdaki dua sabah akşam 3 defa okunmalıdır:

Bismillahillezi la yedurru measmihi Şey'ün fil'ardi velâ fissemâi ve Hüvessemi'ul Aliym.

Anlamı

Yüce Allah’in ismiyle hareket ederim. O yüce Allah ki O’nun mübârek ismiyle hareket edildigi (O’nun ismi söylendigi) vakit yerde ve gökte hiçbir sey okuyana zarar veremez. O yüce Allah her seyi en iyi isiten ve en mükemmel bir sekilde bilendir.

Sabah akşam 7 defa, Hasbiyallahü lâ ilahe illâ hü, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül-arşil-azîm okuyanın, dünya ve ahiret işine Allahü teâlâ kâfi gelir.