Sabah Namazına Nasıl Kalkılır Dua

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Ceylan tarafından 16 Mart 2013 tarihinde açılan konu

1. Sabah Namazına Kalkmak İçin Dua

Sabah namazına kalkmak tüm müminler için önemlidir. Her ne kadar hadislerde belirtildiği gibi gözkapaklarınıza şeytan otursa da sabah namazına kalkmak için çaba sarfetmelisiniz. Günün rızkını ve bereketini getiren sabah namazına kalkmak için şu dua okunur:

“Gul innema ene beşerun mislukum yuha ileyye ennema ilahukum ilahun vahid, femen kane yercu ligae rabbihi fe’l-ya’mel amelen salihen vela yuşrik bi-ibadeti rabbihi eheda”

Sabah Namazına kalkma Duasının Anlamı:

“De ki : Ben de ancak sizin gibi bir insanım, bana vayhedildiki mabudunuz ancak ve ancak tek bir mabuttur, artık rabbiyle buluşmayı uman iyi işlerde bulunsun ve rabbinin kulluğunda hiçbir kimseyi eş tutmasın. “

Bunun yanında; Kehf suresinin son ayeti okunup erkenden kalmaya niyet edilip uyunursa, sabah namazına kalkılır. Sabah namazına kalkmak için:

"Ya Rab beni şeytandan uzaklaşdır, şeytanı da bize in'âm ve ihsân buyurduğun şeyden uzaklaşdır" demiş olsa, sonra o zevceyn arasında evlâd takdîr olunursa o çocuğa ebediyyen şeytan zarar veremez " deyip uyunursa sabah namazına daha kolay kalkılır...