Rüyada siyah elbise görme, rüyada beyaz elbise anlamı

'Merak Ettiklerimiz' forumunda nebişş tarafından 9 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

 1. kız kardesim rüyasında benim beyaz giyindiğimi, kendisinin de siyah elbiseler giyindiğini görmüş. bunun manası ne olabilir..?
   
 2. Cevap: Rüyada siyah elbise görme, rüyada beyaz elbise anlamı

  Rüyada beyaz elbise giyneyen bir kişi; beyaz rengin arınmışlığa ve safviyete işaret ederek bilinçaltında yer edinmesi sebebiyle, beyaz rengin rüyalarda safviyete ve arınmışlığa işaret eden olarak dışlaşması sebebiyle; kişinin ya arınmış olduğuna, ya da ilkelere iye olarak saf niyetler ve amellerde şe’nlerde bulunduğuna işaret eder.

  Beyaz renk, ahfa ruh latifesinin nur taneciklerinden olan beyaz nur taneciklerini işaret eder.

  Rüyada siyah elbise giyen bir kişi; siyah rengin kimi durumlarda bu rengin asli bir renk olması sebebiyle kemalata ve kâmilliğe, kimi durumlarda keder ve sıkıntılara; bazen örtünmeye, örtünerek kendini saklamaya; bazen de insanın nefsanî olan keyfi halleri sebebiyle Tanrı varlığından yana örtünerek, şerri olan zulmet hallerinde bulunması sebebiyle zulmete işaret eden anlamlar içkinliğinde bilinçaltında yer edinerek, bu anlamlar içkinliğinde rüyalarda dışlaşmasından dolayı, kişinin bulunduğu mertebe düzeyine göre (has’ül has, has, avam) kişinin nefsanî olan keyfi hallerde, sıkıntılarda, kederlerde seyir ettiğine yorumlandığı gibi kişi eğer kâmil bir kişi ise o kişinin kemalatine ve settarlığına yorumlanır.
   
Yükleniyor...
- Rüyada siyah elbise Forum Tarih
Rüyada siyah üzüm görmek Rüya Tabirleri 31 Ocak 2014
Rüyada Siyah Saç Görmek Rüya Tabirleri 18 Şubat 2013
Rüyada Siyah Fare Görmek Rüya Tabirleri 17 Şubat 2013
Rüyada Siyah Kedi Yavrusu Görmek Rüya Tabirleri 17 Şubat 2013