Rüyada denizde olduğunu görmek

'Soru Cevap' forumunda misafir tarafından 30 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. s.a

ismim cihan
    dün rüyamda bir denizde olduğumu gördüm
    ve orda geceden sabaha kadar uyuduğumu
    sabah olmuş uyanmıştım derken etrafımda erkekler vede kızlar
    eglenerek yüzüyorlardı zannedersem hepsi benim yaşımda idiler
    ben dışarı çıkmak için kıyıya yaklaşırken ayağıma birşey dokununca
    ben hemen dışarı çıktım çıkarkende timsah dışarı kadar peşimden kovaladı. vede oranın bir deniz değilde
    timsahların cirit attığı gölete benziyordu. ben diyemiyordumki dışarı çıkın orda timsah vardiye
    herkezz neşeli halde yüzerken benim gibi aynı şekilde kıyıya hızla bir genç daha geliyordu
    o genç benim yaşadığımı yaşamış olucakki hızlı bir şekilde dışarı çıktı.
    tam derken ben koşup kaçıcak zannederken o bı ayağı dışarıda diğer ayağı ise suyun içerisinde bekliyor
    benden yardım istiyorduki ben hemen koştum. ayağını birden çıkartamıyor çünki timsah ani bir hareket bekliyordu
    ben timsahın olduğu bölgeçe kaldıra bildiğim büyüklükte kaya attım bir kaç sefer derken timsah kayboldu
    ayağnı dışarı attı ve uyandım ve tekrar uyumuşum

ve uyudum anda başka bir şekilde rüyamda herşeye hıçkıra hıçkıra ağlıyorum uyandım tekrar uyudum derken
    bu sefer ise rüyamda namaz kılıyorum ama kıbleye dönük
    deilim bunun farkına varıyorum ve kıbleye yönelirken uyandım

zamanınızı ayırıp okuduğunuz için allah razı olsunü
    bu rüyaların anlamı nedir bilen varsa söylerse
    çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler

2. Cevap: Rüyada denizde olduğunu görmek

Rüyada denizde olduğunu görmek, beklenen haberlerin gerçekleşmesine işaret eder. Denizde rahat bir şekilde yüzmek ise, maddi ve manevi başarıya delalet eder.

Masmavi deniz görmek, insanın yaşamına anlam katacak ve olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yola delalet eder. Rüyasında dalgalı deniz gören kişi sıkıntılarından kurtulur.

Denizde fırtına olduğunu görmek, hayatın tamamen değişeceğine, birbirini izleyecek olaylardan sonra huzura kavuşmayı işaret eder. Tekneyle denize açılan kimsenin yaşam tarzında değişikler meydana gelir.

Denizde yüzdüğünü gören kişi peş peşe yolculuklara çıkar. Uzaktaki dalgaları dinlemek, yalnız bir hayata ve hayallerin gerçekleşmeyeceğine delalet eder. Sakin deniz, mutluluk ve başarı işaretidir.