Rüya

'Kısa Bilgiler' forumunda Sibel tarafından 25 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. “Öyle ki, varlığı da en az yokluğu kadar anlamsız .Öyle ki, varlığı, varlığın en küçük bir delili bile değil.” dedi eski bir dostunun ışığı aramaktan vazgeçtiğini görünce .

“Gözlerine inanmalısın!” dedi,kendi kendine.”Onlar seni ışığa götürecek.”

Yürüyordu, düz ve beyaz bir çizgiye uyarak . Beyaz düşler kurarak.

Bir ara başını kaldırdı.Gökyüzü, gözlerine dolmuştu.Göğü seyre daldı.Gökte beyaz bulutlar…Gökteki seyri devam ederken “Sen!” dedi, kendine “gözlerine dolan ışığı görebiliyor
    musun?”

Başını tekrar öne eğmişti.Yumdu bu kez gözlerini.Hala yürüyordu düz ve beyaz çizgili yolda (bu sefer kendi içine doğru…).”kendi içine doğru yürümesini bilmelidir kişi!”.”Belki o zaman varılır ışığa…”Yürüdü ve yürümesi uzadıkça uzadı.Sıkıldı, üzüldü,koştu,sevindi kimi zaman…Sonra durdu,terini sildi.En son ateşlerle sınandı çünkü.Varlığı yerdeyse eşsiz bir hazine buldu:”İnsan.”Uzun zamandır aradığı “kedini” bulmuştu “kendi içinde..” ”İçe bakış dehşeti bir hazinedir!”diyordu ya Pakdil usta.O da bu hazineyle kendi içindeki hazineye kavuşmuştu.

Gözlerini açtı. En hayat dolu cümlesini söyledi:”Seviyorum seni.en güzel kelimelerle!”dedi.Bunu kendi kendine söyledi; ama aşk, asilliğinden hiçbir mekana sığmaz ya, maşukunun duyduğunu bildi.Bir defa daha tekrarlamak istedi içine sığdıramadığı o büyük cümleyi:”Seviyorum seni en güzel kelimelerle!”

Hala düz ve beyaz çizgili bir yolda yürüyordu.Korna sesleri ile irkildi birden.Caddenin tam ortasında olduğu için ezilmek üzereydi.O an hemen yolun kenarına geçmeyi düşündü.Sonra vazgeçti.Yolun tam ortasında düz ve beyaz çizgili yolda olmayı ve yürümeyi tercih etti.Birkaç araba daha böylece yanından gelip geçti.”Yürümek”dedi, ”yolun kenarında oturmaktan daha erdemli,ezilmek pahasına !”

“Uyanmaktır sabah olması.”dedi gözlerini açınca, gördüklerinin rüya olduğuna şaşırarak.Gün ağarmaya başlamıştı.Uyumuş olduğu halde pek dinlenmemiş gibiydi.”Yürüdüm de ondandır heralde yorgunluğum“dedi ve yürümeye koyuldu.Yürüdü…
    Türkçe Dönem Performans Ödevim...

2. Cevap: Rüya

Herhangi bir tema üzerinde, herhangi bir düzende yazılması zorunlu değildi bende böyle bir yazı yazdım yorumlarınızı beklıyorum...