Rimel Nasıl Sürülür?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda YAREN tarafından 16 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. Rimel nasıl kullanılır?
    Rimel Nasıl Sürülür?

Makyajın tamamlayıcısı rimel nasıl sürülür ve nasıl temizlenir hakkında pratik bilgiler

Kirpik kıvırıcısıyla kirpiklerinizi kıvırın.
    Üst kirpiklerinizi önce üstten sonra alttan boyayın.
    Rimeli, üst kirpiklerinizin diplerinden başlayarak uç kısımlarına doğru sürün.
    Alt kirpiklerinize de aynı şekilde rimeli uygulayın.
    Bu işlemi iki kez tekrar edin.
    İşlemler arasında kısa bir süre bekleyerek rimelin kurumasını sağlayın.
    Birbirine yapışan kirpiklerinizi ayırmak için kirpik fırçası ya da temiz bir diş fırçasıyla tarayın.

Rimel Nasıl Temizlenir?

Rimelinizi ve göz makyajınızı temizlerken bu bölge için özel üretilmiş temizleme losyonu ya da kremi tercih edin. Temiz bir kulak temizleyicisini kreme batırarak nazik hareketlerle rimelinizi temizleyebilirsiniz. Özellikle göz makyajında temizliğe önem vermeniz gerekir. Aksi takdirde kirpikleriniz dökülebilir, gözlerinizde sorunlar oluşabilir.

Rimel Rengi Nasıl Seçilir?

Siyah saçlarda siyah rimel; açık renk saçlarda gri veya kahverengi rimel tercih edebilirsiniz. Rimel rengi; saç renginden bir ton daha koyu olduğunda daha güzel görünür.
    Özel gece makyajlarında yeşil ve mavi renkli rimel kullanabilirsiniz.

Not: Kirpik kıvırıcısından daha yüksek performans almak için kullanmadan önce saç kurutma makinesiyle 1-2 saniye ısıtın.

2. Cevap: Rimel Nasıl Sürülür?

Makyajımın vazgeçilmezidir rimel.Arada kahverengi rimel de kullanıyorum ;) tavsiye ederim.
    Fakat ben alt kirpiklerime rimel sürmüyorum :f40: bu da Blue püf noktası olsun :)

3. Cevap: Rimel Nasıl Sürülür?

ben genellikle kalem diyorum ve başka bişe demiyorum

4. Cevap: Rimel Nasıl Sürülür?

Sürmeyi çok seviyorum da birde kendi kendini temizleyenini icat etseler. Temizlemeyi hiç sevmiyorum :(:oops:

5. Cevap: Rimel Nasıl Sürülür?

ben temizlerim cnm ablacım

6. Cevap: Rimel Nasıl Sürülür?

paylaşım için tşkler... kirpiklerim çok uzun diye annem ve kız kardeşim zorla sürmüşlerdi hayatımın en komik günlerinden birisiydi :) temizlemek kadar kötü bişey yok hemen çıksın diye gözlerimden yaş gelene kadar uğraştım :D

7. Cevap: Rimel Nasıl Sürülür?

Yazık bu bayanlara yazııııııkkkk !!! Önce bir ton para boya malzemesi al,sonra saatlerce ayna başında savaş boyalarını sür,bir süre o boylarala gez sonra,o boyaları silecek malzemeleri satın al,sonra bir sürede o boyları silmek için uğraş,sonra yıllar sonra bu seferde sürülen boylardan mahvfolmuş ciltler için yeni malzemeler satın al....Peh peh peh...

8. Cevap: Rimel Nasıl Sürülür?

ehehehe helal be pardus kim tutar seni sonuna kadar arkandayım :D:D

9. Cevap: Rimel Nasıl Sürülür?

baylar:f196: bayanlara laf yok bakalım:f196::f43: buda onların zevki aman yani bizlerin ama en güzel olan doğal güzelliktir:f196::f196:

10. Cevap: Rimel Nasıl Sürülür?

Zevkler ve renkler tartişilmazmış ama bu biraz mazoşist bir tutum sanki :f30: İnsanın kendinle ne tür bir zoru olabilir ki :) tabi bayanlara kalmış bir şey...
    :f196::f19:

11. Cevap: Rimel Nasıl Sürülür?

:f196:ölemi oldu bak sen:f40: neyse canım olan olmuş ama bi bayanın dostu bi bayandır bazılarına çok yakışıyo ama hakketten işkence gibi aşk olsun bayanlara nasıl katlanıyolarsa:f30::f30:

12. Cevap: Rimel Nasıl Sürülür?

Hadi hadi kıskanmayın beyler.Bakışlara derinlik katan rimeli kullanmaya devam..Bakın nasıl da farkediyor:f37: :f196:

13. Cevap: Rimel Nasıl Sürülür?

kıskanacak olsak barış akarsu gibi bizde sureriz :))
    sadece eziyet... :)

14. Cevap: Rimel Nasıl Sürülür?

Bir arkadaşım bana bir soru sormuştu birgün 'Niye kadınlar rimeli gözlerine sürdüğü halde ağzını bir karış ayırır'..:)

15. Cevap: Rimel Nasıl Sürülür?

:):):f30::f30::f31::f110:

Bir elimde cımbız bir elimde ayna;umurumda mı dünyaa:)