Resimli sigara paketleri

'Haberler' forumunda ZeuS tarafından 18 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. Resimli sigaralar
    Sigara paket nikotin Yönetmelik ve Kurul Kararları
    Piyasaya resimli sigaralar çıktı....Sigarada resimli uyarı uygulaması başladı.

Firmanın biri üzerinde resimli uyarı bulunan sigara paketlerini satışa sundu ve uyguluma başladı.

Çıkarılan Yönetmelik ve Kurul Kararları çerçevesinde 1 Mayıs’tan itibaren sigara ile diğer tütün mamullerinde eski üretimlerin son bulmasıyla sadece üzerinde yazı ve resimli uyarı olan paketleri üretmeye başlayan firmalar, yeni paketleri piyasa sürdü.

Bu kapsamda bir firmanın üzerinde yazı ve resimli uyarı olan yeni sigara paketleri raflardaki yerini aldı.

Konya’da faaliyet gösteren bir marketin sahibi Halil Demirbağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yazı ve resimli uyarı olan sigaraların birkaç gün önce satışına başladıklarını belirterek, vatandaşların yeni paketlere farklı tepkiler gösterdiklerini belirtti.

Bazılarının resimli paketlerden almak istemediklerini belirten market sahibi Demirbağ, bazı vatandaşların ise bu durumu çok önemsemediğini söyledi.

Uyarılar, tütün mamulleri paketlerinin en çok görülebilen geniş ön yüzeyinde dönüşümlü olarak bulunuyor ve sınır çizgisi ile birlikte toplam yüzeyin yüzde 65’ini kaplıyor.

Vatanın haberine göre, 1 Ocak 2011’den itibaren ise piyasada kesinlikle resimli uyarıya yer vermeyen sigara ve diğer tütün mamulleri satılamayacak.
    kaynak: AA

2. Cevap: Resimli sigara paketleri

sigara öldürür yazıldı işe yaramadı bu yarıyacak mı acaba:)

3. Cevap: Resimli sigara paketleri

İçecek olanı resim yerine koca afiş bile olsa içer.İçicilerin hepsi zararını bile bile içmiyomu

4. Cevap: Resimli sigara paketleri

Valla bende Zorbey abime katılıyorum işe yaramıyor ki içenler yine içer yine içer .. :f40: :f20:

5. Cevap: Resimli sigara paketleri

Evet içenler pek önemsemez o resimleri

6. Cevap: Resimli sigara paketleri

Resim olsun olmasın kullanıyoruz işte en kral resim olsa ne yazar tütün bulsak onu da zıkkımlanacağız.:(Caydırıcı olacağını düşünmüyorum.Sadece içmeyenleri ürkütüyor o kadar(:

7. Cevap: Resimli sigara paketleri

Sana katılıyorum eftelya sadece içmeyenleri ürkütüyor içenlerin umrunda değil resim ve yazılar:(