Resimlerle engellilerin yasadığı zorluklar

'Resimler' forumunda Sitem tarafından 2 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. Engelli bireylerimiz malesef ülkemizde dünya standartlarının altında hizmet görüyor. Kaldırımlar yollar hatta evler özürlü kimselerin ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiyor. Engellilerin yaşadığı sorunlar ile ilgili çok güzel bir yazı.

  Engelli bireyler yaşadıkları toplum içinde psiko-sosyal ve ekonomik sorunlarla karşılaşmaktadır. Bu sorunlar, engelli ve ailesinin bu durumla yüz yüze gelmesiyle başlamakta zaman geçtikçe içinden çıkılmaz bir hal almaktadır.

  Engelli bireyin yaşadığı sıkıntılar ve zorluklar hem aile hem de sosyal çevresinde kendini gösterir. Engellilerin yaşadığı en büyük sıkıntı ayrımcılığa uğramadır. Örneğin, engellilerin üretime katılamaması dolayısıyla işsizlik sorunu yaşaması en temel sorunları olarak ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra temel insani hizmetler (eğitim, sağlık, barınma, sosyal güvenlik, istihdam)den fırsat eşitliği temelinde yeterince yararlanamamaları da onların engelli olarak damgalanması, ayrımcılığa uğraması ve dışlanması boyutunda değerlendirilmelidir.

  engellilerin yasadığı zorluklar1. engellilerin yasadığı zorluklar2. engellilerin yasadığı zorluklar3.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Haziran 2014
Yükleniyor...
- Resimlerle engellilerin yasadığı Forum Tarih
Resimlerle İstiklal Marşımız Ders notları 9 Haziran 2014
Resimlerle Dünyanın 7 Harikası Kısa Bilgiler 5 Mayıs 2012
ayın evreleri resimlerle Soru Cevap 6 Mart 2012
Resimlerle Atatürk Kronolojisi Mustafa Kemal Atatürk 12 Şubat 2012