Referandum Yasakları

'Haberler' forumunda Wish tarafından 11 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. Referandum Yasakları neler
  Seçim Yasakları Neler
  Seçim Yasakları Referandum  12 Eylül'de yapılacak tarihi referandum öncesinde yayın yasağı başladı. Yasakta neler var?

  YAYIN YASAĞI

  YSK'nın referandum dönemine ilişkin yayın ilkeleri ve yasaklarına göre, halkoylamasında oy verme gününden önceki yirmidört saat içinde her türlü haber, röportaj gibi programlar veya reklamlar yoluyla kamuoyu araştırmaları, anketler, tahminler, bilgi iletişim telefonları yoluyla mini referandum gibi adlarla Anayasa`da yapılan değişikliklerin lehinde veya aleyhinde veya vatandaşın oyunu etkileyecek yayınlarda bulunulmayacak.

  12 Eylül günü saat 18.00'e kadar radyolar ve her türlü yayın organları tarafından referandum ve sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapılması yasak olacak. Saat 21.00'den sonra bütün yayınlar serbest olacak, ancak YüksekSeçimKurulu'nca gerek görülmesi halinde saat 21.00'den önce de yayınların serbest bırakılmasına karar verilebilecek.

  SEÇİM GÜNÜ YASAKLARI

  12 Eylül Pazar günü sabah saat 06.00'dan gece saat 24.00'e kadar her ne suretle olursa olsun alkollü içki satılmasının, içkili yerlerde umumi mahallerde her çeşit alkollü içki verilmesi, içilmesi yasak olacak. Oy verme günü bütün umumi eğlence yerleri oy verme süresi içinde kapalı olacak. Eğlence yeri niteliğinde haiz lokantalarda yalnız yemek verilecek. Oy verme günü emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiçbir kimse, köy, kasaba ve şehirlerde silah taşıyamayacak.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Eylül 2010
 2. Cevap: Referandum Yasakları

  teşekkürler
   
Yükleniyor...
- Referandum Yasakları Forum Tarih
Referandum nedir? Referandum hakkında bilgi Türkçe Sözlük 16 Ocak 2015
Mısır'da Tarihi Referandum Haberler 2 Aralık 2012
Abdullah Gül AB Referandum Açıklaması Haberler 2 Mayıs 2011
Referandum Nedir,referandum ne demek Türkçe Sözlük 7 Şubat 2011