Red Kid-Batının yalnız kovboyu

'Zaman Tüneli' forumunda YAREN tarafından 12 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Batının yalnız kovboyu: Red Kid
    Red Kit'in orijinal adı Lucky Luke'tur.Aslında tam bir çizgi-roman kahramanı sayılamaz. O bir karikatür-roman kahramanıdır ve 'komik'tir.

Red Kit yalnız bekar bir kovboydur. Atı Düldül onun en iyi arkadaşıdır. Bu çizgi roman karakteri, Morris (1923-2001) adlı Belçikalı çizer ile Goscinny (1926-1977) adlı Fransız yazar tarafından oluşturuldu.

Belçikalılar çizgi-roman dünyasına pek çok karakter kazandırmışlardır. Bugün Brüksel'de bir 'Çizgi-Roman Müzesi' bile bulunmaktadır.

Goscinny'nin vefatından sonra başka yazarlar denendiyse de, eskisi kadar iyi olmadı. Morris son yıllarında çizmeyi bırakıp, 2001'de vefat edince, Red Kid de aramızdan ayrılmış oldu.
    Önce Red Kid'in bir başlangıç videosuyla yola çıkıp resimlerle finale doğru bir yolculuk yapalım..

Ve güneş ufukta batarken kahramanımız gider, yüzümüzdeyse anlamsız bir üzüntü vardır..Bitiş müziği de bir başka güzeldi..

2. Cevap: Red Kid-Batının yalnız kovboyu

Ne sevdiğim bir çizgi filmdi.Bir de ağzında ot çiğnerdi :f106:

3. Cevap: Red Kid-Batının yalnız kovboyu

Evet en sevdiğimiz çizgi filmlerden biriydi.Hala bazı yerel kanallarda rastlıyorum ve oturup izliyorum.:f30::f30::f30:

4. Cevap: Red Kid-Batının yalnız kovboyu

bende çok severdim hiç kaçırmazdım pazar günleri:cool: