Rebiülevvel ayı ne demek

'İslami Bilgiler' forumunda Meryem tarafından 10 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. Rebiülevvel ayı hakkında bilgi  Hicri senemizin 3. ayı olan Rebiülevvel, alemlere rahmet olarak gönderilen iki cihan serveri,peygamberler peygamberi, seyyidel evvelin vel ahirin, hatemen nebiyyin vel mürselin olan Peygamber (sav) Efendimizin doğduğu aydır.

  Rasul-ü Ekrem (sav) Efendimiz,Rebiülevvel ayının son ikinci pazartesi gecesi sabaha karşı Mekke’de doğmuşlardır. Rasul-ü Ekrem (sav) Efendimizin dünyaya teşriflerinin Rebiülevvel ayında ve pazartesi gününde olduğuna ittifak edilmiştir.

  Peygamberimizin dünyaya teşrifleri, dünyanın en büyük hadiselerinden birincisini teşkil eder.O’nun geleceği semavi kitaplarda bütün peygamberlere bildirilmiş ve onlardan da Resulullah’ı bildirmek için ahd alınmıştı. O’nun gelmesiyle yeryüzündeki zülmani hisler, batıl duygular zail olmuş, hak hakikat kaim olmuştur. Mevlid yazarı Süleyman Çelebi Hz.nin dediği gibi; “ Semavat ve zemin O’nun doğuşu ile nura gark olmuştur.” Hakikatı arayıcılar, O’nun ışığı altında yürümüşler hala da bu ışık devam etmekte, kıyamete kadar da devam edecektir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Ekim 2013
Yükleniyor...
- Rebiülevvel ayı demek Forum Tarih
Rebiülevvel ayında nasıl ibadet yapılır Dini Konular 12 Ocak 2012
Rebiülevvel ayında hangi dualar okunur Dini Konular 12 Ocak 2012
Rebiülevvel ayında neler yapılır Mübarek Gün ve Geceler 12 Ocak 2012
Rebiülevvel ayında zekat Dini Konular 12 Ocak 2012