Rauf Denktaş Hayatını Kaybetti

'Haberler' forumunda Elfida tarafından 13 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Koca Bir çınar devrildi... Kıbrıs denince akla ilk gelen isim Rauf baba, güler yüzlü, mücadeleci, kararlı, sevecen, iyi bir eş, candan bir baba Rauf Denktaş... Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş... Atatürk, Adnan Menderes, Turgut Özal'dan sonra hayattayken her ilde mutlaka ismi bir cadde yada bulvara ismi verilen önemli şahsiyet Rauf Denktaş...

Yakındoğu Üniversitesi Hastanesi'nin yoğun bakım servisinde 9 Ocak Pazar gününden bu yana tedavi gören KKTC'nin 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, vefat etti.

Denktaş, 8 ocak gecesi ishale bağlı su kaybı nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı.

İç organlarında dün yetersizlik başgösteren Denktaş, bu sabah itibarıyla solunum cihazına, akşam saatlerinde ise diyalize bağlanmıştı.

Tüm Türk Milletinin başı sağolsun. Mekanın cennet olsun

2. Cevap: Rauf Denktaş Hayatını Kaybetti

Mekanın cennet olsun Mücahid !!! Biz seni sevdik Allah ta seni sevsin...:(((

3. Cevap: Rauf Denktaş Hayatını Kaybetti

Rahat uyu Rauf baba şuan seni yolcu etmenin verdiği hüzünle yazmakta zorlansamda bugün okuduğum bir yazı bana güç veriyor.
    Demişsin ki "Camiye gidin benim için dua edin. Daha fazla çekmeyeyim" acıların dinsin şimdi dinlenme zamanı savaşarak geçirdiğin 88 yılın acısını çıkartacaksın.

Büyük bir aşkla bağlandığın eşin için sürekli “Sevemez kimse seni benim sevdiğim kadar..” şarkısını söylemişsin hasta yatağında ve çocuklarına “Sizleri kaybetmekten korkuyorum” demişsin ya, bizde seni kaybetmekten korkuyorduk ama korktuğumuz başımıza geldi.

Mekanın cennet olsun rahat uyu Rauf baba

4. Cevap: Rauf Denktaş Hayatını Kaybetti

Allahım rahmet eylesın mekanı cennet ,kabrı nur olsun koca cınar göc ettı bır koskoca yıldız kaydı dag sanki başıma yıkıldı ne cok sevdık senı baba Rauf Denktaş Allah'ım senı cennetınde agırlasın yüreklerımızdesın....hep yüregımızde olacaksın ben senın adınla büyüdüm senı Atatürkten sonra ıkıncı atam kabul ettım Hiç ama hiçç unutulmayacaksın.Tıpkı ATATÜRK gibi kabrın nur olsun♥