Ramazanda Kilo Almamak İçin

'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' forumunda Yasemin tarafından 9 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu

 1. Ramazanda Kilo Vermek Almamanın Yolları  Ramazan Ayında kilo vermek istiyorsanız sizlerle paylaşacağımız önerileri mutlaka dikkate almalısınız.Özellikle Yağlı besinlerden ağır çok şekerli tatlılardan uzak durarak dikkatli beslenirseniz ve bol su içerek meyve tüketirseniz kilo probleminiz olmayacaktır.

  Ramazan ayında en mühim şey su tüketmidir günlük su ihtiyacınızı İftar ve sahur arasında mutlaka içmelisiniz bu kilo almamanız açısından çok önenmlidir.Ayrıca Ramazan ayının en sevilen besinlerinden biri olan Ramazan pidesini mümkün olduğunca az yemeye dikkat edin.

  Önemli olan, iftarla sahur arası yeterli su tüketimi, iftarda iftariyeliklerden ve pideden mümkün olduğunda kaçınma, mutlaka çorba ile başlama, çorbadan sonra sofradan kalkma ve 1 saat sonra hafif bir sebze yemeği tüketme gibi küçük ayrıntıları d,kkate almalısınız.Bol meyve tüketin kuruyemiş kuru kayısı ve kuru erik ayrıca ceviz badem fındık fıstık tüketin.Ceviz ve diğer kuruyemişler hem sizi tok tutacakdır hemde almanız gereken vitaminlerden bazılarını almanızı sağlayacaktır.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/ramazanda-klo-almayn-77726.jpg]ramazanda-klo-almayn-77726[/IMGALT]
   
Yükleniyor...
- Ramazanda Kilo Almamak Forum Tarih
Ramazanda Kilo Almamak Elinizde Sağlık Rehberi 18 Mayıs 2016
Ramazandan sonra kilo almamak için ne yapmalıyız Sağlıklı Beslenme ve Diyet 6 Eylül 2011
Ramazanda Kilo Almamak İçin Neler Yapmalıyız Ramazan ve Oruç 31 Temmuz 2011
Ramazanda Kilo Almamak için Öneriler Sağlıklı Beslenme ve Diyet 15 Temmuz 2011