ramazan bayramında hava nasıl olacak 2010

'Haberler' forumunda Dark tarafından 6 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. Ramazan Bayramı'nın 2. ve 3. günü, yağışla birlikte hava sıcaklığının da azalacağı bildirildi.

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünce yayınlanan Bayram Hava Tahmin Raporu'na göre, hava sıcaklığının önümüzdeki üç gün boyunca tümyurtta mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

  Çarşamba günü Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile İç Anadolu'nun güneydoğusu ile Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde, 11 Ekim Perşembe Arife günü ise Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Hatay çevrelerinde, yerel ve kısa süreli olmak üzere sağanak yağış geçişleri tahmin ediliyor.

  BAYRAMIN 1. GÜNÜ

  Rapora göre, Ramazan Bayramı'nın 1. Günü (Cuma); yurt geneli parçalı veaz bulutlu, kuzeybatı kesimler öğle saatlerinden itibaren çok bulutlu, Marmara'nın güney ve batısı ile Kuzey Ege kıyıları sağanak yağışlıve hava sıcaklığı kuzey kesimlerde 23-24, iç kesimlerde 24-26, güney kesimlerde 28-30 derecelerde olacak.

  BAYRAMIN 2. GÜNÜ

  Ramazan Bayramı'nın 2. Günü (Cumartesi), yurdun kuzeybatı kesimleri, Cuma gecesinden itibaren Karadeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girecek. Bu nedenle, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'de görülecek sağanak yağışların akşam saatlerinden itibaren iç bölgelere yayılması ve hava sıcaklığınınyağışla birlikte yurdun kuzey iç ve batı kesimlerinde 4-6 dereceazalması bekleniyor.

  BAYRAMIN 3. GÜNÜ

  Ramazan Bayramı'nın 3. Günü (Pazar) ise Karadeniz üzerinden gelen serinve yağışlı hava şiddetini artırarak kuvvetli rüzgar ile birlikte yurdunkuzey iç ve batı kesimlerinde etkili olması, hava sıcaklığının da tümyurtta 8-10 derece azalması tahmin ediliyor. Marmara'nın doğusu, Güneyve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Karadeniz bölgesi yağmur ve sağanakyağışlı geçerken, rüzgar yurdun kuzey ve iç kesimlerinde kuzey-kuzeydoğuyönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 29 Temmuz 2014
Yükleniyor...
- ramazan bayramında hava Forum Tarih
Ramazan Bayramında Hava Durumu İstanbul Mübarek Gün ve Geceler 25 Temmuz 2012
Ramazan Bayramında Antalya Hava Durumu Mübarek Gün ve Geceler 24 Temmuz 2012
2011 Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak Güncel Bilgiler 27 Ağustos 2011
ramazan bayramında havalar nasıl olacak Sorun Cevaplayalım 26 Ağustos 2011