Ramazan Bayramı -Şeker Bayramı ?

'Zaman Tüneli' forumunda Dark tarafından 19 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

?

Ramazan Bayramı -Şeker bayramı ?

1. Ramazan Bayramı

28 oy
    82.4%
  2. Şeker Bayramı

5 oy
    14.7%
  3. Adlandırmıyorum - İlgilenmiyorum

0 oy
    0.0%
  4. ikisi de değil, ben doğrusunu söyleyeyim:

1 oy
    2.9%

1. Başbakan Ramazan Bayramı`nın adının Şeker Bayramı olarak değiştirilmesiyle ilgili olarak `Buna kültürel erozyon denir` dedi. Peki siz bu bayramı nasıl adlandırıyorsunuz?

2. Cevap: Ramazan Bayramı -Şeker Bayramı ?

Yıllardır kendimizi bildik bileli her iki şekilde de kullanıyoruz.Dileyen şeker bayramı der veya ramazan bayramı..
    Fakat Ramazan ayında tutulan oruçtan sonra gelmesi ve dini bayram olması nedeniyle de Ramazan bayramı olarak denilmesi daha uygun.

3. Cevap: Ramazan Bayramı -Şeker Bayramı ?

Benim için ''Ramazan Bayramı'' ve öyle de kalacak :f63:

4. Cevap: Ramazan Bayramı -Şeker Bayramı ?

benim içinde ramazan bayramı:)şeker sadece bi ikram olsada olur olmasada hatta kolonya olmasa çok ii olur:D

5. Cevap: Ramazan Bayramı -Şeker Bayramı ?

ramazan bayramı (:
    ama minikler ııcn sekerr (:

6. Cevap: Ramazan Bayramı -Şeker Bayramı ?

bence ramazan bayramı çünki rabbimiz için bir ay boyunca sağlıklı olanlar oruç tuyorlar rabbimde bize mükafat olarak ramazan bayramını hediye etmiştir bence bende ramazan bayramı diyorum

7. Cevap: Ramazan Bayramı -Şeker Bayramı ?

Bence de Ramazan Bayramı denmesi daha uygun:f40:

8. Cevap: Ramazan Bayramı -Şeker Bayramı ?

ramazan bayramı..
    şeker sadece bir ikramdan ibaret
    ama ramazan ayında oruç tutulur ve onun mükafatıdır bence

ramazan bayramı ve her zamanda öyle olacak

9. Cevap: Ramazan Bayramı -Şeker Bayramı ?

Benim içinde ramazan bayramı :f40:

10. Cevap: Ramazan Bayramı -Şeker Bayramı ?

Ne farkederki ister Ramazan bayramı ister şeker bayramı
    niyetler, duygular önemli olan
    Ben Ramazan Bayramı derken huzurluyum ama bir başkası belki şeker bayramı olarak nitelendiriyor şeker tadında geçsin diye :f40:

11. Cevap: Ramazan Bayramı -Şeker Bayramı ?

arkadaşlar ikiside değil bizde küçük bayram denir
    kurban bayramınada büyük bayram denir.:f63:

12. Cevap: Ramazan Bayramı -Şeker Bayramı ?

''Ramazan Bayramı''

13. Cevap: Ramazan Bayramı -Şeker Bayramı ?

1 ay boyunca Ramazan ayında oruc tutuldugu icin Allahın verdiği Bir Mükafat olarak ; Ramazan Bayramı adı ile kutlanıR ..Şeker bayramı diye bişey yoktur Sonradan Bazi SözdeMüslimlerin Ramazanla alaksı olamyan insanalrın Cıkardigi bir addir Dikkat (..)

14. Cevap: Ramazan Bayramı -Şeker Bayramı ?

kim ne derse desin ben şeker bayramı diyorum

15. Cevap: Ramazan Bayramı -Şeker Bayramı ?

Bence ramazan bayramı ilgisiz bir şey de sölemeliyim kardesim bayramları çok sevior nedeni ise para toplamak :))

16. Cevap: Ramazan Bayramı -Şeker Bayramı ?

avatar nasıl eklenio yardım lütfen mesaj yada msn den nolur ya ... saygılarla

17. Cevap: Ramazan Bayramı -Şeker Bayramı ?

Olması gereken ve zaten olan da RAMAZAN BAYRAMI dır..Şeker bayramı ismi ne zaman konuldu bilmiyorum.Doğrusu RAMAZAN BAYRAMI dır...Şöyle veya böyle değiştirilmemelidir.Şimdi değiştirir ve şeker bayramı derseniz ve o yolu açarsanız yarın başka birisi başka bir isim takar ve en sonunda özünden kopmuş olur.Nasıl ki ramazan geldiğinde gazetelerde ve televizyonlarda ramazan sanki sadece ''DİREKLER ARASI '' ve eğlenceden ibaretmiş görüntüsü sunuluyorsa bu da biraz da o manada ele alınmalı ve dikkatli olunmalıdır.Her şey orijinal haliyle güzeldir...

18. Cevap: Ramazan Bayramı -Şeker Bayramı ?

Bu yaşıma kadar hep ramazan bayramı olarak dile getirdim bundan sonrada benim için hep ramazan bayramı adıyla kutlanacaktır.