Ramazan Ayında Okunacak En Güzel Dualar

'Dualar ve Faziletleri' forumunda Yasemin tarafından 20 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu

 1. Ramazan Ayında Okunacak En Güzel Dua  11 Ayın Sultanı diye bilinen Ramazan ayı rahmet ve bereketin sağanak sağanak yağdığı içerisinde Mübarek Kadir gecesinin bulunduğu en kıymetli aylardan birtanesidir.Ramazan ayı bizlere oruç tutarak nefislerimizi terbiye etmeyi öğretir açın yoksulun fakirin halinden anlamamızı sağlar.Ramazan ayı 1000 aydan daha faziletli bir aydır.

  Ramazan ayında yapılan tüm dualar çok faziletlidir bu mübarek ayda yapılan tüm dualar kabul olur Allahın izniyle.

  Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa s.a.v tarafından bütün ramazan ayı boyunca okunmuştur.Ramazan ayında bu duayı okumanız tavsiye edilmektedir.

  Allah’ım kabir ehlini sevindir. Allah’ım, bütün fakirleri zenginleştir. Allah’ım, bütün açları doyur, Allah’ım bütün çıplakları giyindir. Allah’ım, sıkıntısı olanların sıkıntısını gider. Allah’ım, bütün garipleri -vatanlarına- geri döndür. Allah’ım, bütün esirleri -esirlikten- kurtar. Allah’ım, Müslümanların bozulan durumlarını, fasit olan işlerini ıslah eyle. Allah’ım, bütün hastalara şifa ver. Allah’ım, bizim fakirliğimizi kendi zenginliğinle engelle. Allah’ım, bizim kötü halimizi kendi iyi haline dönüştür. Allah’ım, borcumuzu eda et, fakirlik ve ihtiyacımızı gider; muhakkak senin herşeye gücün yeter.

  Amin
   
Yükleniyor...
- Ramazan Ayında Okunacak Forum Tarih
Ramazan ayında okunacak dualar Ramazan ve Oruç 9 Temmuz 2013
Ramazan Ayında Okunacak Tesbihler Ramazan ve Oruç 20 Ağustos 2009
Ramazan Ayında Çekilen Tesbihler Sorularla İslamiyet 16 Mayıs 2016
Ramazan Ayında Sahura kalkmadan oruç tutulur mu? Ramazan ve Oruç 28 Haziran 2014