rahatsız eden komşuyu apatmandan nasıl çıkarabiliriz?

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Misafir tarafından 22 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar ben İzmir Karşıyaka Bahariye mahallesi 1865 sokak Yılmaz Apt. zemin katta oturuyorum. benim sorunum üst katımda oturan aile. Bir tek bana değil herkese zararı olan birisi. Çünkü insanlıktan nasibini almamış konuşmasını bile bilmiyorlar ailece sürekli bağırarak kavga ediyorlar ve darp da oluyor. Sabahın köründe güya bahçeyle uğraşma bahanesiyle bahçeye giriyor onun yüzünü görmemek için perdemi açmıyorum. kavga döğüş gürültüsü hiç bitmiyor. Kavgalarından bizim apartman değil etraftaki apartmanlar da rahatsız oluyor. Balkonda oturduğu zamanlar sigara izmaritlerini bahçeye atar ve hepsinden iğrenci balkondan bahçeye işiyor. Bunları apatmandan nasıl çıkarabiliriz? Yardımcı olursanız sevinirim.

2. Rahatsızlık veren kişi yada kişiler uyarılır.Şayet taşkınlık yapanlar kiracıysa ev sahibinin mutlaka olaydan haberdar edilmesi gerekir. Uyarılar sonuç vermediği takdirde kişi veya kişilerin yaptıkları her taşkınlık bir suç teşkil etmektedir. Bu durumda alınabilecek en etkil önlem diğer daire sakinlerinin her seferinde ayrı ayrı şikayetçi olmalarıdır. Konu ile ilgili şikayet Sulh Ceza mahkemelerine yapılır. Kat mülkiyeti kanuna göre bu çekilmezlik hali süreklilik kazanırsa, diğer daireler tarafından birleşilerek satın alınması da mümkündür. Bu yolla rahatsızlık veren daire sahibi apartmandan uzaklaştırılmış olur.