Prostat için Nar Suyu

'Şifalı Bitkiler' forumunda Dark tarafından 24 Mart 2009 tarihinde açılan konu

1. Nar suyunun, prostat kanserinin ilerlemesini yavaşlatmada yararları etkisi vardır.

Nar suyu mucizesini duymayan yoktur. Kalbe olan faydasıyla bir zamanlar çok revaçta olan nar suyu İçindeki “tanin ve antosiyanidin” maddeleriyle yüksek bir antioksidan etkiye sahiptir. Kan akımını olumlu yönde etkiler ve kötü kolestrol seviyelerini azaltır. Nar suyunun çok bilinmeyen başka bir faydası da son zamanlarda sık sık konuşulmaya başlandı. Nar suyu prostat kanserinin ilerlemesinin yavaşlamasında yararlı gibi görünüyor. Bugüne kadar yapılan çalışmalar da umut vaad ediyor.

Sizde ortaya çıkarttığı bir rahatsızlık yoksa eğer, günde bir-iki bardak nar suyu içmekte bir zarar yoktur. Hatta bir çok yararı bile olabilir. Fakat nar suyunun bazı ilaçlarla etkileşime girdiğinden, doktorunuza başvurarak nar suyu tüketmenizde fayda vardır.

2. Cevap: Prostat için Nar Suyu

Prostat kelimesini okuyunca aklıma geldi paylaşmak istedim :
    '' TNT de bir dizi vardı.İsmi FRASIER dı.Orda frasıer oğluna bir oyuncak almak istiyor.Almak istediği oyuncak ise tıpla ilgili bir oyuncak çocukların ameliyat yapabileceği bir oyuncak.Çocuğunun bilime ilgili olmasını istiyor.Ancak oyuncak merkezinde diğer babalar çocuklarına kapış kapış robot bir oyuncak almaya çalışıyor.Şöyle böyle çocuğu belki robotu ister diye vazgeçiyor ameliyat oyuncağından.Son robot kalıyor onunda başında bir çocuk bir de frasıer kalıyor.Çocuk kapıyor.Bu çocuğa para teklif ediyor olmuyor ; sonunda belki diyerek elinedeki ameliyat oyuncağını vermek istiyor.Çocuk gülüyor : - Hangi ahmak böyle bir oyuncakla oynamak ister ki ? Diyor.
    Frasıer da sinirlernip :
    -Muhtelemen 40 sene sonra prostat ameliyatını yapacak olan çocuk ... diyor... ''
    :D

İşte böyle...Niye şimdi durduk yere bu kadar yazdım ki bilmiyorum :)

3. Cevap: Prostat için Nar Suyu

evet nar suyunun bir çok hastalığa iyi geldiğini biliyoruz bu yararlı bilgiler için teşekkürler Dark ve pardus:f40: