Projeksiyon Telefon Piyasada

'Teknoloji Haberleri' forumunda By_TuaL tarafından 27 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. Büyük telefon üreticileri düşünedursun, Epoq Multimedia isimli şirket dünyanın yaygın satışa uygun ilk projektörlü cep telefonunu yaptı.

Telefon kısmı 3 band GSM, GPRS, 2.4 inç VGA dokunmatik ekran, 1.3 megapiksel fotoğraf makinesi, mp3 zil tonu desteği gibi kendi halinde özellikleri var.

Dokunmatik ekranlı, medya oynatıcılı üç bant cep telefonu Epoq EGP-PP01, sahip olduğu dahili projektör sayesinde görüntüyü VGA çözünürlüğünde (640x480) duvara ya da perdeye yansıtabiliyor. Hatta dileyenler, DVD oynatıcı ya da taşınabilir medya oynatıcılarını telefona bağlayıp projektörün nimetlerinden yararlanabiliyor.

Ses için telefonun kendi hoparlörleri kullanılabiliyor ya da ayrı bir ses sistemi bağlanabiliyor. Ancak, cihazın hafıza kapasitesi ve kart yuvası olup olmadığı belli değil. 2 saat boyunca kesintisiz yansıtma sağlayan telefonun fiyatı ise 550 dolar.

2. Teknolojinin önünde durulmuyor.

Ben hala ışınlanmanin ne zaman icat edilecegini düsünüyorum,

ucmaktan korkan ben icin birebir olacak yani. :f30:

Tsk.ler Tual.

3. Teknolojiye yetişmek zor artık tam bişey çıkıyor insanlar alıştı derken bir bakıyorsun dahada gelişmiş birşey çıkartıyor adamlar..:f20:

Teşekkürler Tual..:f40:

4. Işınlanmayı bende sabırsızlıkla bekliyorum o zaman zor bulursunuz beni buralarda bir gün ordaaaa, bir gün burdaaaa :f106:
    şaka bir yana gerçekten hızla ilerleyen teknoloji artık korkutmaya bile başladı beni her gün yeni birşey bulunuyor yeni bir gelişme kaydediliyor ve bu beni ister istemez ürkütüyor :(