Proje çiziminde uyulacak kurallar

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Elfida tarafından 7 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

 1. proje çiziminde uyulacak kurallar nelerdir


  Proje çiziminde uyulacak kurallar

  1. Elektrik ve elektronik iç tesisat uygulama projeleri, yürürlükte bulunan kanun, yönetmelik ve EMO proje standartlarına uygun olarak hazırlanacaktır.
  2. Projeler, imar yönetmeliğine uygun onaya sunulacak, mimari proje ölçeklerinde hazırlanacak, ölçek proje düzenlemesine uygun değilse büyütülebilecek veya açıklayıcı detaylar verilecektir.
  3. Projelerde mimari planlar 0.2 mm, kuvvetli akım kolon hatları 0.6 mm, linyeler 0.4 - 0.5 mm, zayıf akım hatları 0.2 - 0.3 mm, kalınlıkta çizgi ile çizilecek, eğer Autocad, MS Visio, Corel Draw gibi çizim programlarıyla çizim yapılmamış ise bütün sembol ve yazılarda Ģablon kullanılacaktır.
  4. Kat planlarında, birbirinin aynı olan katlar için tek plan verilebilecektir. Ancak normal kat giriĢ katın aynısı olsa bile ayrı çizilecektir. Simetrik bölümler tam olarak gösterilecektir.
  5. Kat planları üzerinde iletken kesitleri ve sayıları ile boru çapları belirtilecektir. Açıklamalar kısmında standart boru çapları ve içinden geçebilecek iletken kesitlerinin belirtilmesi durumunda, ayrıca boru çaplarının belirtilmesine gerek yoktur.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 9 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- Proje çiziminde uyulacak Forum Tarih
Milyoner Hangi Ülkede Sihirbazlık Sirk gibi projeler dışında Tavşan Beslemek para cezası kesilmesine sebeptir Sorun Cevaplayalım 29 Ağustos 2016
Projektörlü İlk Tablet LumiTab Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Sony Project Morpheus özellikleri Teknoloji Haberleri 16 Mayıs 2016
Türkiye, hangi projeksiyonla çizilen haritalarda daha az hatalı gösterilir? Türkiye Coğrafyası 1 Mayıs 2016