prenses

'Teknik Yardım' forumunda Mirayy tarafından 17 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

1. sevgili arkadaşlar forumda bazı arkadaşlara farklı isimler verilmiş..üye aktif üye prenses vb...
    acaba prensesin ve nazar boncuğunun anlamı nedir??bir üye için neyi ifade eder??

2. Cevap: prenses

Bildiğim kadarıyla bunlar bir çeşit kıdem sembolü.Paylaştığın konuların ve konulara yazdığın iletilerin,cevapların sayısı arttıkça zamanla senin de kıdemin yükselecektir.Sen yorumlarını yap,paylaşım yapmaya devam et.Gerisi gelir.Bakıyorum da ileti sayın 650 lerde yolu nerdeyse yarılamışsın. :D

3. Cevap: prenses

Aslında Mesaj sayısı olarak da değerlendirilmiyor forum içindeki hal ve hareketleri foruma bağlılığı takibi kişilerle anlaşması ve forumu öğrenme isteği vs....
    yolun açık olsun umarım forumdaş da daha iyi yerlere gelirsin:f40:

4. Cevap: prenses

teşekkür ederim...

5. Cevap: prenses

eee çalışıyoruz...:)

6. Cevap: prenses

fakat profil sayfamda hala aktif üye olarak gözüküyorum??

7. Cevap: prenses

Çerezlerini temizlersen düzelir sanırım

8. Cevap: prenses

çerez derken??

9. Cevap: prenses

:f30::f30:

10. Cevap: prenses

:oops::oops:
    ne dedimki ben :f196:
    :):)

11. Cevap: prenses

yok bede anlamadımda ona gülüyom :f30:çerez diyince hemen aklıma kuruyemiş fln geldi :f30::f30:

12. Cevap: prenses

yanlız ben hala bu çerezleri silme meselesini anlayamadım...:f196:

13. Cevap: prenses

Çerez dediğimiz olay web sitesi tercihleriniz veya profil bilgileri gibi tarama bilgilerini kaydetmek üzere daha önce ziyaret ettiğiniz web siteleri tarafından oluşturulan dosyalardır.
    İnternette gezindiğiniz sayfalardaki görsel öğeler bir daha o siteye girdiğinizde daha hızlı yüklenmesi için bilgisayarınıza depolanır. Bir süre sonra bu dosyaların boyutu büyür ve sabit diskinizde yer kaplar. Bunları silip bir nebzede olsa bilgisayarınızı rahatlatabilirsiniz.
    Bir anlamda Web geçmişini temizlemektir.Yani Explorer geçmişini temizlemektir..Umarım açıklayıcı olmuştur.:f196:

14. Cevap: prenses

Çerezleri temizlemek için öncelikle Explorerı açalım. Menü çubuğundan Araçlar sekmesini tıklayalım.
    Çıkan seçenekler arasından İnternet Seçenekleri sekmesi tıklanır ve karşımıza bir pencere gelir.
    Çıkan pencerede Gözatma Geçmiş diye bir seçenek bulunduğunu görüyoruz. Altında Sil ve Ayarlar butonu bulunuyor. Biz Sil butonuna tıklıyoruz ve bir pencere daha çıkıyor karşımıza..

Bu Gözatma Geçmişini Sil penceresinde "Geçici İnternet Dosyaları" ve "Geçmiş" menülerinin karşısındaki Sil butonları kullanarak silebilirsiniz.

İşlem bittiğinde Kapat ve Tamam butonlarını takip ederek işlemi bitirebilirsiniz.:f40:

15. Cevap: prenses

Mervecik yeni rütben hayırlı olsun. Başarıların daim olur inşallah. :f40:

16. Cevap: prenses

17. Cevap: prenses

teşekkür ederim...;)

18. Cevap: prenses

Merve anladın mı çerez neymiş?

19. Cevap: prenses

gayet iyi anladım Sümbbül'cüm...
    ya sen???;)

20. Cevap: prenses