Pratik Yandan Topuz Modeli Tarifi

'Kadınca' forumunda Sezen tarafından 18 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. Sezen

Sezen Editör

Pratik Yandan Topuz Modeli Tarifi

İster günlük yaşantınızda, isterseniz katılacağınız özel davetlerde kullanabileceğiniz yapımı kolay, görünüşü güzel şık ve pratik yandan topuz modeli tarifi ile birlikteyiz.

Geçtiğimiz gün katıldığım kuzenimin nişan töreninde kuaförümün yaklaşık olarak 10 içinde yaptığı saç modelini neden evde kendim yapmıyorum diye düşündüm ve denemelere başladım. Sonunda işin pratik yolunu buldum.

Hafif dağınık bir topuz olan bu modeli her türlü ortamda rahatlıkla kullanibileceksiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler bir saç fırçası, sertleştirici saç spreyi

Fırça yardımıyla saçlarınızı parça parça ayırın ve ters yöne doğru tarayın. Eskiler bu işleme krape diyordu. Bu işlem sayesinde saçlarınız yapışık bir görünüm almayacak tam tersine kabarık bir görünüme kavuşacaktır.

Şimdi fırçanızı bırakın ve ellerinizle saçınızı kullanım rahatlığına göre sağda ya yada solda tam kulak arkasına gelecek şekilde toplayın. İnce bir lastikle bağlayın. Şimdi yapmanızı istediğim şey saçınızın bir kısmını (yaklaşık olarak küçük parmak kalınlığında bir kısmını) ayırın ve güzelce spreyleyin. Ayırdığınız bu bir tutam spreylenmiş saç demetini tokanın üzerine dolayın ve ince bir tel toka yardımıyla gizlice tutturun.

Şimdi yine fırça yardımıyla at kuyruğu şeklindeki saçlarınızı kabartın. Kabarttığınız saçınızı bol bir şekilde dairesel hareketle topuz yapın ve tel tokalarla rastgele saçınızı sabitleyin. Eğer dilerseniz saçınızı güzelce örüp örgü şeklinde de topuz yapabilirsiniz. Bu size kalmış.

Dağınık topuzlardan hoşlanıyorsanız denemenizi tavsiye ederim.