Pratik Güzellik Tavsiyeleri

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Pardus tarafından 25 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. İşin uzmanlarından pratik güzellik tavsiyeleri

  Profesyoneller, evinizde kendi kendinize yapabileceğiniz bakımları InStyle dergisine anlattı...


  Kuruyan dudaklar için bal ve şeker karışımı, çatlayan ellere limon, ölü derilere Türk kahvesi...

  1- KAPALI KAPILARI AÇIN
  "Ojenizin kapağını açamıyor musunuz? Kapağın etrafına lastik dolayın ve tekrar deneyin." -Julie Kandalec, manikürist.

  2- OJENİZİ HIZLI KURUTUN
  "Dudaklarınıza nane yağı sürün. Nane küçük bir alerjik reaksiyona yol açarak dudaklarınızın şişmesine neden olur." -David Bank, dermatolog. "Ojeyi sürdükten sonra tırnaklarınızı çok soğuk suda tutun. Soğukluk ojenin daha çabuk kurumasını sağlar." -Bethany Newell, manikürist.

  3- BURNU RÖTUŞ YAPIN
  "Işıltılı bir kremle burnunuzun tam üzerine dikey bir çizgi çekin. Bu tür ürünler aydınlatıcı ışığı yansıtır ve burnunuzun daha düz görünmesini sağlar." - Tasha Reiko Brown- Jovel, makyaj artisti.

  4- KURU ELLERİ NEMLENDİRİN
  "Bir limonun yarısını elinizin arkasında ovun. Limon, yüksek oranda sitrik asit ve C vitamini içerir, ki bu da doku üretimini harekete geçirir. Birkaç saniye yanma hissi olabilir ama buna değer." -Macrene Alexiade-Armenakas, dermatolog.

  5- KARIŞIK DALGALAR YARATIN
  "En doğal görünümü elde etmek için saçınıza şekil verirken hem ince hem de kalın maşa kullanın. Bu, farklı kalınlıkta ve doğal dalgalar elde etmenizi sağlar." -David Babaii, saç stilisti.

  6- CİLDİNİZİ ARINDIRIN
  "Cildinizdeki ölü derilerden kurtulmak için, Türk kahvesinin telvesi ile Bepanten'i karıştırarak yüzünüze uygulayın." -Jeff, makyaj artisti.

  7- KAŞLARINIZI BELİRGİNLEŞTİRİN
  "Kullandığınız kapatıcıyı kaşlarınızın üstüne de sürüp, yukarı doğru dağıtın. Kaşlarınızın şeklinin belirginleştiğini göreceksiniz." -Suna Tensi, makyaj artisti.

  8- SİZE EN UYGUN ALLIK RENGİNİ BULUN
  "Elinizi yumruk yaptığınızda kemiklerinizin aldığı pembemsi renk, size en çok yakışacak olan allık rengidir." -Dustin Lujan, makyaj artisti.

  9- HASSASİYETİ GİDERİN
  "Batıklarınızla uğraştınız ve canınız acıyor. İki Aspirin'i ezin ve birkaç damla suyla karıştırarak macun haline getirin. Hassas noktaya sürün." Peter Kopelson, dermatolog.

  10- MASKARALARINIZDAN SONUNA KADAR FAYDALANIN
  "Maskaranız kuruduysa, bir bardak kaynar suda maskarayı bekletin ya da fırçanın ucuna biraz krem alarak birkaç defa maskaranın içine sokup çıkarın. Kuruma azalacak ve en azından o anlık işinizi görecektir." -Suna Tensi, makyaj artisti.

  11- PARLAMAYI KONTROL ALTINA ALIN
  Çay, doğal bir matlaştırıcıdır. Cildinizdeki yağı azaltmak için yüzünüzü siyah çayla yıkayın ama durulamayın." -Peter Kopelson, dermatolog.

  12- DUDAK BAKIMINI UNUTMAYIN
  Diş fırçanızla dudaklarınızı fırçalayın. Dudaklar hem doğal bir renk alır, hem hacim kazanır, hem de ölü derilerden arınır." -Demet Altan, makyaj artisti.

  13- DUDAKLARINIZI YUMUŞATIN
  "Kurumuş ve çatlamış dudakları yumuşatmak için, bir çay kaşığı bal ile bir çay kaşığı şekeri karıştırarak dudaklarınızı ovun. Bir süre sonra dudaklarınız yumuşacık olacak." Jeff, makyaj artisti.

  14- DUDAKLARINIZI BÜYÜTÜN
  "Dudaklarınıza nane yağı sürün. Nane küçük bir alerjik reaksiyona yol açarak dudaklarınızın şişmesine neden olur." -David Bank, dermatolog.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 4 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- Pratik Güzellik Tavsiyeleri Forum Tarih
Pratik Güzellik Sırları Kadınca 18 Mayıs 2016
Pratik Güzellik Tüyoları Kadınca 16 Mart 2012
pratik güzellik maskeleri Kişisel Bakım 23 Eylül 2009
Pratik Güzellik Önerileri Bunları biliyormusunuz 14 Mart 2009