Polisten yeni ihbar hattı: Alo Kanka

'Haberler' forumunda Lider tarafından 20 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG][​IMG]

Emniyet teşkilatının 163’üncü kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde İstanbul’da, “Halk-Polis elele” yürüyüşü düzenlendi.
    İSTANBUL - Etkinlikte, halkın ihbarlarının değerlendirileceği, “Alo Kanka” mesaj servisi de tanıtıldı.
    Emniyet teşkilatının 163’üncü yıldönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen ‘Halk-Polis elele’ yürüyüşü Mecidiyeköy’den başladı.

Yürüyüş sırasında 1 kilometrelik dev Türk bayrağı Taksim Meydanı’na kadar taşındı. Yol boyunca vatandaşlara teşkilatın hazırladığı broşür ve karanfiller dağıtıldı.

Etkinlik kapsamında vatandaşlardan gelecek ihbarların yazılı ve görüntülü mesaj yoluyla değerlendirileceği “Alo Kanka” hattı da tanıtıldı.

İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Hayati Yılmaz, “Halkın polise mesaj yoluyla ulaşması, ihbarda bulunması, hatta eğer görüyorsa bizden aldığı hizmet kalitesini bize bildirmesi konusunda 1550 olarak artık hattımız var. Halkımız yanındaki telefonla bize ihbarda bulunabilecek. Özellikle okul çağındaki gençlerimizin devletle iletişimini sağlamak üzere bütün okulları gezmeye başlayacak” dedi.

1550 Alo Kanka" hattına gelen bazı ilginç mesajlar ve cevapları ise şöyle

Cevap: Tebrik ederiz

Cevap: Olur böyle şeyler hayat devam ediyor kafana takma. Sana sevgili mi yok?

Cevap: Mümkündür. Psikoloğunla görüş.

Mesaj: 4 aylık Sibirya kurdu cinsi köpeğim var. Ne yiyeceği ve kaç öğün yiyeceği hakkında bilgim yok. Bilgi verir misin?
    Cevap: Veterinerinizle görüşün

Cevap: Bu konuda yapabileceğim bir şey yok. 18 yaşına gelince özgürsün

not alıntıdır

2. :f106: çok güldüm LİDER emeğine sağlık:f118:

Cevap: Olur böyle şeyler hayat devam ediyor kafana takma. Sana sevgili mi yok?
    Güzin abla gibi derdini paylaş:f106:

3. çok hoştu paylaşıma tşk bence bizde fromdaş olarak bölebir bölüm açalım derim:)

4. Mesaj: Ben ailemle geçinemiyorum ne yapmam gerekiyor?

Yalannnnnnn Türkiye'de 18 değil 38 yaşınada gelsen özgür kalamıyorsun bunu diyenler yalan söyler inanmayın :f106:

Paylaşım için teşekkürler Abicim

5. :f106: Emeğine sağlık Abi
    Paylaşım için teşekkürler.

6. paylaşımın için saol lider böyle sorular sormaları gayet ilginç .

7. Mesaj: Ben ailemle geçinemiyorum ne yapmam gerekiyor?

Emeğine Sağlık LİDER aBİ:f40:

8. Paylaşım için tşkler LİDER emeğinize sağlık:f40:

9. paylaşım için teşekkürler abi emeğine sağlık :f9:

10. :f106: :f106: Çok güzeldi..teşekkürler Lider Amca..