Polis olmanın şartları 2012

'Soru Cevap' forumunda Misafir tarafından 1 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. ben 20 yaşındyım 2010 mezunuyum barajı geçemedim ama tercih yaptım trabzon katü geldi ama gitmedim bu yıl polis akedemisine katılmak istiyorum. ösym başvurularını kaçırdım ne yapmam gerekiyor polis olmak için bana yardımcı olabilir misiniz.

2. Cevap: Polis olmanın şartları 2012

Henüz bir resmi açıklama gelmemesine rağmen 2012 Pomem’e tahminimize göre Kamu Personel Seçme Sınavının birinden (KPSS – P3) puan türünden (60.000) ve üzerinde puan alan ve en az dört yıllık yüksek öğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabileceklerdir.

Değerlendirme ve seçme sınavına, KPSS P3 puanlarına göre yapılacak sıralama neticesinde en yüksek puandan başlanarak yapılacaktır.

Yine tahminimize göre bu yıl geçtiğimiz sene olduğu gibi pomeme (9.500) Erkek, (500) Bayan toplam (10.000) aday asıl, bu miktarların %30’u olan (2.850) Erkek, (150) Bayan toplam (3.000) aday yedek olarak alınacaktır.

alıntı

3. Cevap: Polis olmanın şartları 2012

ben 26 yasındayım ve polislik sınavına girmek istiyorum fakat kpss sınavından 60 ın altın da bır puan aldım.suan yapmam yenı kpss sınavını beklemek ve önlisans olarak basvuru yapmam mumkun mu yoksa 4 yıllık mezun olmam sart mı?askerlii hala yapmadım.yas sınırı yenı duzelmesi nasıl acaba ben yas problem olarak karsıma cıkar mı?