polis meslek yüksek okulu

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Sitem tarafından 19 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

1. 30.12.1993 doğumluyum .2010 - 2011 öğretim yılında girmiş olduğum üniversite sınavında tercih yapmadım.polis meslek yüksek okulu için yaşım yeni dönem de yetiyor mu öğrenmek istiyorum,yardımcı olursanız çok sevinirim ...simdiden teşekkürler.

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş geçerli olmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın 1 Ekim tarihi itibariyle(1 Ekim 2012)

18 yaşını tamamlamış, bayan ve askerlik yapmayan erkek adaylar için 24 yaşından gün almamış olmak,

askerlik hizmetini yapmış erkek adaylar için 26 yaşından gün almamış olmak,

2. merhaba ben buse daha 16 yaşındayım ama tek hedefim polis olmak polislik sınvları nasıl oluyo genelde mulakatta ne soruluyo ygs puanıyla mı gırıyoruz yoksa kendileri mi sınav yapıyo ona giriyoruz...?

3. ygs 1,2,3,4,5,6 dan herhangi birinden 250 puan alınırsa pmyo ya basvuru hakkı kazanılıyor
    mulakatlar iç sınav sağlık testinden gecersek polıs olabılırız

ben sadece bu sınavların ygs sınavından sonra hangi btarihlerde oluyor kayıtlar alımlar başvurular v.b gibi sorularımı cevaplarmısınız