Polis Meslek Yüksek Okulu Malatya

'Etüt Merkezi' forumunda Sitem tarafından 25 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

1. Malatya PMYO
    Malatya Polis Meslek Yüksek Okulu

Polis Meslek Yüksek Okulu Malatya

Yer
    Bostanbaşı Kasabası Bahçelievler Mh. Turgut Özal Bulvarı 7.km, 44100 Malatya, Turkey
    Telefon
    0(422) 238 00 01 - 02 - 03

Malatya Polis Meslek Yüksek Okulu Doğu Anadolu Bölgesi ile İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinin birleştiği, ana yolların kesiştiği merkezi bir konumda olup, Sivas, Elazığ, Adıyaman ve Kahramanmaraş illeri ile çevrilidir.Malatya Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü konum olarak; il merkezi batısındaki Malatya-Kayseri karayolunun 7.km.'sinde bulunmaktadır. 21 Nisan 1976 yılında 53.844 m2 lik alanda "Toplum Sitesi" olarak temeli atılan hizmet binalarının, 1981 yılında Bakanlığımızca Polis Okuluna dönüştürülmesi uygun görülmüştür.Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı olarak 1982 yılında Malatya Polis Okulu Müdürlüğü olarak faaliyetlerine başlamıştır.

MEKANLAR;
    Malatya Polis Meslek Yüksek Okulunun kapasitesi 500 öğrenciliktir. Ayrıca okulumuz bünyesindeki Yüksek Öğrenci Yurdu erkek ve bayan olmak üzere toplam 46 kişilik kapasiteye sahiptir. Halen 17 erkek ve 15 bayan olmak üzere 32 yüksek öğrenim öğrencisi yurdumuzda kalmaktadır. Halen 2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılında 1.Sınıf 200, 2.Sınıflar 206, toplam 406 öğrenci sayımızla, yatakhane, idari, eğitim-yemekhane ve kapalı spor salonumuzla birlikte toplam dört binada eğitime devam etmektedir. Okulumuzda 30 Bilgisayarlı Laboratuar, İnternet Cafe, Berberhane, Terzihane, Sauna, Konferans Salonu, Havalı Tabanca Atış Poligonu, Atış Poligonu ve kantin Bulunmaktadır. Sportif faaliyetler bakımından kapalı spor salonu, basketbol sahası, kondisyon salonu, halı saha, çim saha, toprak saha, tenis ve bilardo masaları bulunmaktadır.