Polis Kolejinin taban puanı nedir?

'Ders çalışıyorum' forumunda YAREN tarafından 6 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. Polis Koleji'nin taban puanı nedir

  Polis Meslek Yüksek Okulları sınavında baraj uygulaması yoktur. Bu sınav yarışma usulünde yapılmaktadır. Yani, taban puanın ne olacağını veya kaç olacağını, öğrencilerin kendilerinin başarıları belirlemektedir. Taban puan ise, genellikle her yıl değişmektedir.

  Bilindiği gibi 2008 yılında soru sayısına değişme oldu Dolayısıyla da bu yıl taban puanın değişmesi ihtimalinin yüksek olduğunun bilinmesi gerekir. Ayrıca, erkek adaylar ile bayan adaylar arasında da, taban puan açısından farklılık bulunmaktadır. Çünkü, alınacak erkek sayısı fazla iken (6100), bayan sayısı (320) düşüktür .

  Sonuç olarak, PMYO sınavının taban puanının değişmemesi, yükselmesi veya düşmesi sözkonusudur, bunu adayların başarısı etkilemektedir ve taban puan, erkek veya bayan olmaya göre değişebilmektedir. PMYO sınavında sorulan her bir sorunun değeri 1 puandır ve 4 yanlış cevap bir doğru cevabı götürmektedir. Erkekler ile kızların değerlendirmeleri ayrı ayrı yapılmaktadır ve dolayısıyla da taban puanlar ayrı ayrı olmaktadır.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Temmuz 2014
Yükleniyor...
- Polis Kolejinin taban Forum Tarih
Polis Kolejinin Taban Puanları Ve Giriş Şartları Sınavlar 25 Haziran 2011
Polis Kolejinin Taban Puanı Nedir? Bunları biliyormusunuz 10 Haziran 2010
Propolis gribi geçirir mi? Sağlık bilgisi 21 Temmuz 2016
Polis haftası kutlama sözleri Güzel Sözler 5 Nisan 2015