Plates nedir? Pilates nasıl yapılır?

'Kişisel Bakım' forumunda HazaN tarafından 25 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. Plates nedir?
    Hamile platesi?
    Ebru Şallı ile birlikte anılsada Plates aslında başlıbaşına bir spor türüdür. Son günlerde herkesin ağzında bir plates lafıdır gidiyor. Peki nedir bu plates? Nasıl yapılır? merak ediyorsanız işte bu soruların cevabı...

Uzakdoğu kaynaklı bir egzersiz biçimi olan yoganın, bedensel rahatlığı zihinsel yollarla çözümlediğini bilirsiniz. Aslında yoga bir şekilde, zihninizi, bedeninizi doğru yönlendirebilmesi için bir eğitme yöntemidir. İşte pilates de yoganın bu özelliğinden faydalanıyor ve zihnimizi kullanarak vücudumuzu doğru kullanabilmemizi sağlıyor. Önemli olan şey, sağlam bir kontrol gücü.

[GOOGLEVID]654094089166528827&hl=en#[/GOOGLEVID]

2. Cevap: Plates nedir? Pilates nasıl yapılır?

Son yılların ideal sporu diyebiliriz.
    Ebru Şallı'nın televizyon programını her gün düzenli olarak bayanların izleyerek pilates yaptıklarını duyuyorum.
    Ayrıca pilates zayıflatmıyor fakat vücudu sıkılaştırtırıyor.Formunu korumak isteyen bayanlar için ideal;)

3. Cevap: Plates nedir? Pilates nasıl yapılır?

Tam benlik zayıflamadan form korumak :f196:
    Hazannnnn kahvaltı günlerini iptal et artık Plates günü kuruyoruz :)İlk sıra bende :f30::f30:

4. Cevap: Plates nedir? Pilates nasıl yapılır?

Vaktim olsa bende bu spora yönelmeyi düşünüyorum.Masa başı çalışanlarına çok iyi geldiğini duymuştum