Piranha Balığı

'Hayvanlar Alemi' forumunda anniccha tarafından 25 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

İlk bakışta en belirgin özellikleri çeneleridir, etçil piranhaların alt çeneleri ileriye doğrudur pacuların ise düzdür.Genel görüntüleri de dikkatli gözler için ayırt edici olabilir.Pacuların dişleri insanlar gibi düzdür sadece kesmeye yararlar tam olarak parçalayamazlar.Yavru piranhaların bir çok yerinde ısırıklar görebilirsiniz kuyruklar yüzgeçlerde yada vücutlarında, pacular da bunu görmek pek mümkün değildir.O şekil piranhaları almanızda bir sakınca yoktur.

Ayrıca akvaryumcularda satılan bir çok piranhanın havuz üretimi olduğunu unutmamak lazım.Piyasada doğadan direkt olarak yakalanmış balık bulma şansınız çok azdır.Bunların hiç birini uygulayamasanız natteri almadan önce akvaryumculara etçil piranha, amazon piranha, yada nattereri almak istiyorum şeklinde kendinizden emin tavırlarla konuşun buda bir nebze korunma yöntemi sağlayabilir.

Piranhaların bakımı oldukça kolay aslında.Normal balık yemleriyle de beslenebilir, isterseniz et verebilirsiniz.Suyunu değiştirmeye karar verirseniz balığı çıkartmadan su seviyesinin %50-60 civarına kadar boşaltıp üstüne dinlendirilmiş su ekleyin suyun sıcaklığının 25-27 derece civarında olmasına dikkat edin.
    akvaryum

Anlayamadığım bir sebepten dolayı 8 tane piranham öldü =(( halbuki dişleri de çıkmaya başlamıştı.. =((

2. Cevap: Piranha Balığı

Ne kadar şirin etoburlar bunlar böyle :)))

3. Cevap: Piranha Balığı

Büyüdükçe daha şirin oluyolar :)

4. Cevap: Piranha Balığı

Hımmm gerçekden şirin oluyorlarmı benim hiç Piranham olmadı hep japon balığı besledim merak ettim şimdi bakın :)
    Teşekkürler anniccha...:f40:

5. Cevap: Piranha Balığı

Cok masum duruyorlar, ama cok tehlikeliler sanirim Piranha ilede tanismis olduk emegine saglik.