Piercing Nedir piercing Taktırmak

'Bilgi Rehberi' forumunda HazaN tarafından 18 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. Piercing kelimesi İngilizce kökeni piercing (sivri bir aletle delmek oymak) sözcüğünden gelir. Piercing in içeriğinde çelik veya titanyum kullanılarak üretilir.

Piercing çeşitleri

Nostril piercing: Burunun yan tarafına takılır.
    Septum piercing: Burun duvarlarından geçirilmiş piercing
    Bridge Piercing: Gözlerin arasında burunun en üst kısmına takılan Pirsing.
    Labret piercing: Dudağa takılan Pirsing.
    Medusa piercing: Üst-dudağın ortasına takılan Pirsing.
    Madonna piercing: Çogunlukla kadınlar tarafından seçilen üst dudağa yandan takılan pirsing.
    Yanak piercingi (cheek piercing): Yanaktan geçirilen pirsing.
    Austin Bar
    Vücut piercingleri
    Göbek deliği piercingi
    Madison piercingi

Piercing Nasıl Takılır ?
    Piercing taktırmayı düşündüğünüz kişiler bu konuda uzman değilse birçok risk ve tehlikeyle karşılaşabilirsiniz. Birçok dövmeci stüdyolarında da piercingi takma işlemi yapılmaktadır. O yüzden piercing takacak kişinin konusunda uzman olması gerekir. Burun ve çene piercingi Buna bir örnek verilecek olursa kulak kıkırdağı normal de delinmesi sakıncalı bir yerdir bunun bir de sıradan kişilerce yapıldığını düşünürseniz delinen yerin iltihaplanması sonucunda size güzellikten çok acı verir. Kaş ve dudak piercingleri içinde aynı şey geçerlidir. Piercing takılan bölgeler de kızarma ve şişlikler oluşabilir eğer profesyonel kişilerce yapıldıysa bir süre sonra bu kızarıklıklarda hafifleme görülür. Fakat piercing taktırdığınız yer ve kullanılan aletler hijyenik değilse kızarıklık devam eder ve iltihaplanmaya sebebiyet verebilir. Özellikle göbek deliğine takılan piercinglerde bu kızarıklık ve şişme süresi bir kaç ay devam edebilir.

2. İğrenç kelimesi icat edildiği tarihe lanet ediyor şu anda....

3. 18 yaşına girmeyi istememin en büyük sebeplerinden biri Piercing :) Paylaşım için teşekkürler Hazan ablacm:f196:

4. Yakın zamanda forum giriş kapısına metal dedektörü koydurcam paraya kıyıp..Üzerinde metal olanlar giremeyecek ona göre...Ne o öyle piercin miercing ...:f196:

5. Bu konuda yorum yapmak istemiyorum. Tek kelime: iğrenç:f84::f19:

6. yok pardus abicm ufack bi sey burnuma taktırcam metal dql elmas tarzında olcak ötmez yani:D

7. Aaa ben bile yaptırmayı düşünmüştüm de birara :) vize çıkmadı :f196::f30::f30:

8. Anime >>> Burnunu deldirmeden yapıştırma tarzında olursa olabilir ;)
    Blue >>> Ne kadar üzüldüm anlatamam ..:)
    Hazan >> Sen de bi imaj tutturamadın..Yine mi değiştirdin avatarını :D

9. Neler oluyor burada yahu bir piercingin peşine düşmüşsünüz hepiniz.
    Bana vize çıksa, Pardus dedektörden vazgeçse birde üzerine para teklif edilse yaptıramayacağım tek şeydir sanırım.
    Dövmeyi düşünebilirim ama bu bana kilometrelerce uzak. İnşallah kızım büyüyünce benim gibi düşünür yoksa piercing takacağım dediği yerleri kesmek zorunda kalırım :f30:

10. Evet o resimde bayağı ve iğrenç duruyor olabilir ama birde buna bakıcak olursak gayet güzel görünüyo :) Benimde iğne korkum vs. olmasa bende yaptırabilirdim =) Sadece kulağımdaki deliklerin sayısını arttırmakla kaldım :)

11. Aysel veto etti avatarımı napiim. Ayrıca bi imaj tutturamadın dediğin avatarım benim ilk ve tek avatarımdır. :f20:

12. Anaaam sen benim yüzümden mi değiştirdin yine :(

13. tamam bende klips olarak taktırmayı düsünüyodm zaten ama onun içinde 18 yası geçmem lazım :(

14. Aman baaa ne yaparsanız yapın ... Hatta size matkaplı bir piercing ci bulayım da o yapsın ... Ayhhh !!!
    Dövmeymiş pehhh peh ...

15. Ayyyy buda yine diyo kız kaç kez avatar değiştirdim ki bayılcam şimdiiiiiiiiiii

16. Hazan abla dövmeyi herkes yaptırıyo piercingi herkes taktırıyo diye genç kesim hep aynı şeylere yöneliyo simdi böyleyse melisanın zamanında piercing taktırmayanı insan saymazlar heralde :(oda büyük ihtimalle heveslenicektir yani baya başın ağrıycak gibi duruyo:)

17. Aman bayılma yaw elim sürçmüş:)