photoshopta saç boyama

'Teknik Yardım' forumunda Wish tarafından 23 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. photoshopta saç rengini değiştirme
    photoshopta saç boyama nasıl yapılır
    photoshopta saç boyama resimli anlatım
    photoshopta saç boyama yapımı

[​IMG][​IMG]

Öncelikle saç rengi değiştirilecek resmi açıyoruz. Bu örnek olarak yukarıda görmüş olduğunuz fotoğraf olabilir.Ardından klavyeden Q tuşuna basarak quick mask seçeneğini aktif hale getiriyoruz. Bu aşamadan sonra quick mask botununu tıklayarak aşağıda resimde gördüğünüz değerleri giriyoruz.

Ardından photoshop araç paletlerinden fırçayı alarak üst kısımda belirlenen renkle saçımızın belli yerlerini boyuyoruz.

Bu aşamada Q kısayol tuşuna tekrar basarak quick maske bırakıyoruz

ve CTRL + J yeni bir layer açarak örnek çalışmamız için kolaylık sağlıyoruz. Sonradan eklediğimiz layer aktif iken image-adjustments-color balance ayarlarına girip aşağıdaki değerleri giriyoruz.

Bu aşama sonrası resmimiz aşağıdaki son durumunu alıyor.

kaynak:photoshopuzmani​

2. Cevap: photoshopta saç boyama

ya ben photoshop elements kullanıyorum image ye basıyorum ama adjustments yok ne yazıkki elements 6.0 da yapılmıyor mu ? adjustments tuşu yok :(

3. Cevap: photoshopta saç boyama

Windows----> Workspace----> Default workspace yap bakalım ayarların eski haline gelmesi laızm

4. Cevap: photoshopta saç boyama

ne yazıkki olmadı..elements olduğundandır sanırım. cs3 te satın aldım dışarıdan ama. plaese insert photoshop CS3 to contunue installation die bi hata aldığım için setup sırasında, yükleyemiyorum. yinede teşekkür ederim bi çok özellikten mahrum kaldım :(

5. Cevap: photoshopta saç boyama

flood için özür dilerim. zaten window da workspace die biyer yok :D

6. Cevap: photoshopta saç boyama

ooo güzelmiş bu ya