photoshopta ışık efekti

'Teknik Yardım' forumunda YAREN tarafından 17 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. photoshopta ışık efektleri,photoshopta ışık verme,Photoshop'ta Işık Efekti Yapmak,photoshopta ışık saçma,photoshop ışık efekti,photoshopta ışık efekti nasıl yapılır?

Photoshopta ışık efekti

1. ADIM : Yeni bir döküman açın. Dökümanınızın arkaplanını Layer Style' dan Gradient Overlay ve PAttern Overlay kullanarak aşağıda resimdeki gibi ayarlayın..

2. ADIM : Fincanınızı dökümanınıza ekleyin.

3. ADIM : Yeni bir katman oluşturun ve bardağınızın üzerine Ellipse Tool ile
    beyaz bi daire çizin. Daha sonda Gausian Blur ( Filter> Blur> Gausian blur ) efektini açın ve dereğini 30px olarak belirleyin.

4. ADIM : Layers penceresinde yeni bir klasör oluşturun ve adına " ışık efekti " deyin. Bir önceki aşamada hazırladığımız elipsinizi bu klasörün altına sürükleyin ve Blend Mode ayarını Color Dodge yapın ve Fill ayarını %80 yapın..

5. ADIM : Şimdi sıra geldi kıvılcımları yapmaya. Bunun için öncelikle ışık efekti klasörünün altına yeni bir katman oluşturun. Brush Tool ' u açın ve aşağıdaki resim de gösterilen ayarları yapın. Daha sonra katmana dönerek kıvılcımları çizin :.3

6. ADIM : Kıvılcımlarımıza efekt verelim. Layer Style' dan Outher Glow ' u seçerek aşağıdaki değişiklikleri yapın.

7. ADIM : Şimdi kahvemizin dumanlarını ekleyelim. Yeni bir katman açın, Blend Mode ayarını Color Dodge yapın. Daha sonra Tool Box' taki foreground renk ayarını Beyaz (#FFFFFF) , background renk ayarını ise Siyah (#000000) yapın. Polygonal Lasso Tool ile fincanımızın üzerinden ve kıvılcımlarımızın başladığı noktadan yukarı doğru bir yamuk çizin. Feather ayarını 40px olarak ayarlayın. Lasso Tool ile seçtiğimiz bu bölümü ALT + BackSpace tuşlarına basarak boyayın. Ardından Filter> Render>

Clouds' u seçerek duman efektini verin

8. ADIM : Dilediğiniz yazıyı yazın ve aşağıdaki ayarları yapın. Işıklı Kahve

Fincamınız tamamlanmıştır.

Alıntı