Photoshopla Joker'e Benzeyin

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 13 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. Öncelikle bu iş için, Photoshop'a az da olsa aşina olmanızda yarar var. Yapılacak işlemlerin büyük bir bölümü Brush işlemlerinden oluştuğu için, elinizi alıştırmak amacıyla bazı fotoğraflarınızın üzerine basit şekilde makyajlar yapmaya çalışmanız, Toolbox'daki Tool'ları kullanmaya çalışmanız faydalı olacaktır.

Adım 1: İlk adımda makyajı yapacağımız yüzümüzü kırmızı çemberdeki Polygonal Lasso Tool ile seçiyoruz.

Adım 2: Ardından [CTRL + C] ve [CTRL + V] kombinasyonunu kullanarak seçtiğimiz yüzü yeni bir layer'a aktarıyoruz.

Adım 3: Image / Adjustments / Black & White sekmesine gelerek, resimdeki değerlere benzer bir değer veriyoruz (Penceredeki Preview seçeneğinin tiklenmiş vaziyette olduğundan emin olun). Eğer kullandığınız Photoshop versiyonunda Black & White sekmesi yoksa, Hue/Saturation'a tıklayarak, oradaki değerlerle oynayıp, aynı etkiyi yaratabilirsiniz.

Adım 4: Ve yüzümüz beyaza boyanıyor.

Adım 5: Şimdi maskedeki keskin hatları yumuşatacağız. Kırmızı çemberdeki eraser tool'u (silgi) seçiyoruz. Ardından sarı çemberdeki sekmeye gelip, silgimizin boyutunu ayarlıyoruz. Fotoğrafın çözünürlüğüne göre bu değeri kendiniz ayarlaycaksınız, ancak göz kararıyla söylemek gerekirse, fotoğraftaki gözler kadar olması yeterlidir. Size kısmından boyutu ayarlayıp, Hardness'ı %0 olarak ayarlıyoruz (Bu önemli) Ve beyaz yüz boyamızın kenarlarını yavaşca silerek yumuşatıyoruz. Resimdeki görüntü oluşmuş oluşuyor.

Adım 6: Polygonal Lasso Tool vasıtasıyla gözlerimizi tek tek seçiyoruz.

Adım 7: Seçtiğimiz gözleri sildiğimizde, normal hallerine dönüyorlar.

Adım 8: Gözler gibi dudağı da seçip siliyoruz. O da normal haline dönüyor

Adım 9: Sırada ağız makyajı var. Öncelikle yeni bir Layer açıyoruz. [CTRL + SHIFT + N] Kırmızı çemberdeki Brush Tool'u seçiyoruz. Sarı çemberle gösterdiğimiz sekmeden fırçamızın boyutunu ayarlıyoruz. İlk etapta dudakların yarısı kalınlığında seçmemiz yeterli. Yeşil çemberden de Color Picker'ı açıp kırmızı rengi seçiyoruz.

Adım 10: Brush Tool ile dudakları uygun şekilde kırmızıya boyuyoruz. Bunu yeni açtığımız Layer'a yaptığımıza emin olun.