Photoshop İle Kafa Değiştirme

'Teknik Yardım' forumunda EyLüL tarafından 27 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. Photoshop İle Kafa Değiştirmek
    Photoshopta Kafa Değiştirme işlemi Nasıl Yapılır?
    Photoshop İle Kafa Değiştirme Resimli Anlatım

Photoshop İle Kafa Değiştirme

ilk olarak yapacağımız işlem iki fotoğrafı da Photoshop indir programına koymak.

ilk resmimiz Scooby Doo adlı hollywood animasyon ve çizgi film karakteri

ikinci kahramanımız Örümcek adam yani Spider-Man
    Öncelikle bu iki fotoğrafı photoshop programına atıyoruz.
    Amacımız Köpeğin kafasını Örümcek adamın kafasına yerleştirmek. Sonunda çok ilginç bir görüntü çıkacağına eminiz. (Fotoshop ile kafa değiştirme)

Öncelikle köpek resmimizdeyken Rectangular Marquee seçeneğğini seçiyoruz, M tuşuna basmamız durumunda aynı işlemi gerçekleştirmiş oluyoruz. Hemen ardından köpeğin kafa kısmını seçelim ve V (Move tool) tuşuna basıp Spider Manin kafasına doğru taşıyalım...
    Şimdi yapacağımız işlem köpeğin kafa kısmının dışında kalan alanları kolayca silgi aracıyla silelim. bu işlemi ne kadar dikkatli yaparsanız işlem sonucumuz o kadar başarılı olacaktır.
    Silme işlemi bittikten sonra İmage gt; Adjustment gt; Hue/Saturationnbsp; açıyoruz#8230;Ve buradan kırmızı rengi yakalamaya çalışalım. Aşağıda ki resimde ki değerleri açılan kutucuğa giriniz.

Sonra Yapılacak işlem ise V(Move Tool) tuşuna basıktan sonra köpekğin kafasını örümcek adamın kafa kısmına taşıyarak işlemin en önemli kısmını halledelim. Ardından sağ alt panelde Opacity yazan kısmındaki 100 değerini 50 yapalım ki arkadaki resimde fotoğrafımızda gözüksün...

Fotoğrafımızın son halini gördünüz. Oldukça başarılı bir şekilde ilerliyoruz. Şimdi lafı fazla uzatmadan devam edelim.
    Tam yerleşebilmesi için CTRL + T tuşuyla gerekli ayarlamaları yapalım.

Yerleştirdikten sonra köğeğin kafa yapısını silmemiz gerekiyor. Bunun sebebi ise Hemen altında bulunan Spider MAN kafasının belli olması.
    Göz Şekli sorun yaratacağa benziyor, bunun içinde gerekli ayarlamaları yapalım. Hemen altta ki fotoğraftaki gibi gerekli ayarlamaları yapalım. Photoshop sağ menüden bu menüye ulaşabilirsiniz. Göz kısmını yok ediyoruz.
    Spider-MANdan küçük bir parça alıp fotoğrafımıza yerleştirelim ki açık kalmasın.
    Açık kalan kısımlarada küçük küçük parçalar alıp eklemeler yaparak örümcek köpeğimizi daha da ilginç hale getirebiliriz. Yada daha gerçekçi :)

2. Cevap: Photoshop İle Kafa Değiştirme

Ve Çalışmalarımızın emeklerimizin sonuçlarını aldık. Ortaya herkesi kıskandıracak bir fotoğraf çıktı. Ben de şahsen bu kadar ilginç bir çalışma ortaya çıkacağını tahmin etmemiştim. Photoshop ile kafa değiştirmek işte bu kadar kolay

Alıntıdır