Photoshop ile İstediğimiz Bölgeyi Renklendirmek

'Teknik Yardım' forumunda chemist tarafından 22 Mayıs 2008 tarihinde açılan konu

1. Photoshop ile İstediğimiz Bölgeyi Renklendirmek

Merhaba arkadaşlar;

Bu dersimizde yine mail kutumuza ısrarla gelen bir konuyu anlatacağız.Zaten aşırı ilgiden dolayı posta kutu dolmuş durumda. Neyse Photoshop ile fotoğrafta istediğimiz bölgeyi renkli bırakıp, istediğimiz bölgeyi siyah-beyaz yapacağız..
    Genelde reklamlarda, ya da tek noktaya odaklanmak istediğimiz çalışmalarımızda bunu uygulayabiliriz.

Örnek:

[​IMG][​IMG]

Bunu photoshop ile nasıl yapacağımızı anlatmaya başlıyalım..

Bu uygulamayı gerçekleştirmek istediğimiz fotoğrafımızı photoshop ile açıyoruz.

Image > Adjustments > Desature yolunu kullanarak, fotoğrafımızı siyah-beyaz yapıyoruz.

unun için “history brush tool” ile, renklendirmek istediğimiz bölgeyi boyuyoruz.

( “History brush tool” panelini -geçmiş paneli- açmak için, Window > History yolunu kullanabilirsiniz. Burada yaptığımız işlemler sıralanmaktadır. )

“History brush tool” ile istediğimiz bölümü boyadıktan sonra çalışmamızın son durumu;

Eğer hassas bölgelerde fırça büyüklüğü küçültmek isterseniz. Şekilde görülen master diameter ile oynayarak istenen büyüklükte fırçalar elde edebilirsiniz..

Aysell bunu beğendi.

2. Teşekkürler chemistt ben çalışayım buna biraz çok işeme yarayacağına eminimm..

3. İşte bu yaww..Ne Kate ne Sawyer..:f30: :f30: Türk Bayrağı ne güzel de durmuş resimde..:f40:

Resimlerde forumdas.net da yazdığına göreee sana
    R E P verebilirim Metin Abicim..:f30:

Ellerine sağlık..Süpersinnnnnn..:f40:

4. Süper bir anlatım olmuş dayıcım.Çalışmalar süper hele ilk resime bayıldım.Tek bir bölgeyi renklendirmek hoş oluyormuş bundan sonra daha sık kullanayım bende.
    Teşekkürler :f40: :f40: :f40:

5. emeklerine sağlık metin paylaşım için teşekkürler