Photoshop Ders 3- Resimlerden nesne veya yazı silmek

'Teknik Yardım' forumunda chemist tarafından 15 Mayıs 2008 tarihinde açılan konu

1. Photoshop Ders 3- Resimlerden nesne veya yazı silmek

Bu photoshop dersinde bir kaç adımda bir nesneyi resimden çıkartacağız veya çoğu kez reklam içerikli gereksiz yazıları resimden silmeyi öğreneceğiz.... Arkadaşlarr bunun için öncelikle biraz matematik bilgisi gerekiyor. Az İntegral, bir tutam türev ve kararınca determinant bilgisi lazım... İşin şakası arkadaşlar çook ama çok kolay 10 sn nizi bile almayacak... Şimdi photoshop ustasının sihirli mousesi iş başında resimleri takip ederseniz kolayca yapabilirsiniz..

İlk olarak resmimizi açalım bunun için üst menüden file----open ile resmi açıyoruz.

Bu resimdeki küregi yok edeceğiz. Bakın ne kadar kolay simdi spot healing brush tool u alıyoruz

Evet bu tüm versiyonlarda var ama artık iş tamamıyla programa kalmış,
    simdi küregin etrafını iyice kaplıyoruz bunu için mousenize basarak cisim üzerinde geziniyorsunuz...

Mousenin tuşunu bıraktığımız anda küreğimiz kolayca resimden çıkarılacak. Resmin son hali aşağıda... Nasıldı sihirbazlık gösterim.....

Şimdide yazı silmeyi aynı işlemle yapabiliriz. Aşağıdaki resmi photoshopda açtım. Sizde kendi seçtiğiniz resmi açabilirsiniz. Nesneleri resimden çıkardığımız "spot healing brush tool " u kullanarak aynen cisimlere yaptığımız işlemi bu kez yazı olan kısımlara uyguluyoruz. Sonuç muhteşem... Keşke hayatımızın resmindeki beğenmediğimiz kısımları çıkarmak bu kadar kolay olsa :f30: Kolay gelsin....

Resmin ilk hali:

Resmin son hali:

Gayet başarılı bir çalışma oldu.. Verdiğiniz repler için çok teşekkürler....

Nevra, Ezlem ve YAREN bunu beğendi.

2. valla metin ben henüz flash dan bişey anlıyamadımki bu ne dimek oldu şimdi :f106: :f106:

neyse gün gelir bende anlarım elbet:f30:

teşekkürler emeğine sağlık :f196:

3. Chemist süpersin arkadasim başımın belası o resimlerdeki yazılar sayende kurtulacagim hemen deniyorum..

+rep:f106:

4. Valla ezlem sana katılıyorum günler sonunda bende kurtuldum az önce sağol metin diger dersleri sabırsızlıkla bekliyorum +rep benden:f106: :f106:

5. Ellerine sağlık Metin Abi..:f40: Çok güzel anlatmışsın ama şu resimlerin bir kenarına da forumdas.net yazsan tam süper olacak..:f106:

forumdas.net yazmamışsın yok sana rep falan..:f20: :f106:

6. Süpermiş gerçekten.Hilary duff ın tek sevdiğim filmi "Raise your voice" un fotosuyla dahada süper olmuş:f30:
    teşekkürler...:f118: :f118:

7. arkadaslar bana yardımcı olurmusunuz lutfen cok onemlı ve acıl maılıme gelen fatura detayında bır numaranın gozukmesını ıstemıyorum onu sılebılırmıyım bı programla varmıdır tek bı numara