Peygamber Efendimizin Ahirette Gördükleri

'Hz.Muhammed (sav)' forumunda Yasemin tarafından 14 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu

1. Peygamber Efendimizin Ahirette Gördükleri Hakkında Bilgi

Nihat hatipoğlunun anlatımıyla Peygamber Efendimizin Ahirette gördükleri cebrail A.S'a sordukları ve cebrail alesyhisselamın verdiği cevaplar.

Peygamber Efendimizin Ahirette Gördükleri Ahirette bir toplum gördüm diyor Peygamber efendimiz ekip biçiyorlardı biçtikleri tekrar geri geliyorlardı ekip biçiyorlardı yük getiren bir ekim yük getiren bir biçim değidi bu ekip biçmek.

Cebraile sordum bir an dedim ki nedir bu?

Bunlar mallarını allah yolunda harcayanlar bire yediyür alıyorlar bir verdiler bire yediyüz alıyorlar..

Bazılarını gördümki çıplaklardı bezler vasıtasıyla örtünmeye çalışıyorlardı. daha sonra yere diz çökmüşler yerden diken kopartıp yiyorlardı susadıklarında önlerine taş atılıyordu dilleri taşa yapışıyordu su arıyorlardı taşı yalıyorlar su arıyorlardı.

Cebraile sordum nedir bunlar diye;

Bunlar mallarını allah yolunda harcamayanlar mallarının zekatlarını vermeyenlerdir.Kimisi böyle malının zekatını çırılçıplak ödeyecek ahirette.Yine Peygamber efenmizi bazı insanlar gördüğünü söylüyor küçük deliklerden çıkıyorlardı ama girin dendiğinde geriye tekrar giremiyorlardı..

Peygamber Efendimiz Yaa Cebrail kimdir bunlar diye sorduğunda;

Bunlar sözlerinde durmayanlar verdikleri sözü tutmayanlardır diyordu.Sonra bir yer gördüm öylesine çirkin bir koku bir ses duydum yarap bende azap var bende acı var kötülerden allaha sığınıyordu.Daha sonra bir meleğin sesini duydu peygamber efendimiz ümmetine söyleki cennete ağaç diksinler..La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyül Aziym denmelidir.