Peygamber Efendimiz Kızı Fatımayı Nasıl Çağırırdı

'Hz.Muhammed (sav)' forumunda Yasemin tarafından 5 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

  1. Peygamber Efendimizin çocuklara düşkünlüğünü biliyoruz okuduğumuz her kitapta Peygamber Efendimizin Çocuk Sevgisinden ve çocuklarına olan sevgisini defalarca okumuşuzdur hepimiz.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/hz-fatima-95824.jpg]hz-fatima-95824[/IMGALT]

    Buda bize anlatıyorki Peygamberimiz çocuklara ve kendi çocuklarına çok düşkündü.Ayrıca Peygamber Efendimizin Kızı Fatıma ile olan ilişkisi hakkında da güzel hatıraları vardır.

    Peygamber Efendimiz Kızı Fatımayı Nasıl Çağırırdı diye merak ediyorsanız öğrendiğinizde bu çok hoşunuza gidecek emin olabilirsiniz.Peygamber Efendimiz kızı Fatımayı Babasının Kızı diye çağırırdı.Hz. Fatıma, Peygamber Efendimizin en küçük kızıdır.Başta babası olmak üzere ailesindeki ve çevresindeki herkesle yakından ilgilenen sevgi dolu biriydi.Ayrıca fakirlere yardım eder ve onlarla oldukça yakından ilgilenirdi.HZ Fatıma Peygamber Efendimiz tarafından çok sevilirdi dış görünüşüyle babasına çok benzerdi kişiliğide Peygamber Efendimize çok benzerdi bu sebeble Peygamberimiz HZ Muhammed s.a.v kızı Fatımayı inti Ebiha yani Babasının Kızı lakabıyla severdi.
     
Yükleniyor...
- Peygamber Efendimiz Kızı Forum Tarih
Peygamber Efendimiz'in (s.a.v) kızı Hz. Fatma'ya öğrettiği dua Dualar ve Faziletleri 28 Ağustos 2012
Peygamber Efendimizin kızına öğrettiği Dua Hz.Muhammed (sav) 22 Temmuz 2009
Peygamber efendimizin doğuşu, çocukluğu ve gençliği Hz.Muhammed (sav) 18 Şubat 2016
Peygamber efendimizin doğduğu alanın dini özelliği Hz.Muhammed (sav) 18 Kasım 2015