Peeling ve maskelerin önemi, uygulanması ve uygulama sıklığı

'Kişisel Bakım' forumunda Aysell tarafından 8 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. Haftalık cilt bakımı ve cilt temizliğinde peeling ve maskelerin yeri çok önemlidir. Cildi ölü deriden arındıran peeling cilt için bir nevi kese görevi yapmaktadır.

Cilt tipine göre farklı granül büyüklükleri ile ciltte arındırma yaparlar. Yine cildin tipine göre kullanım sıklıkları da değişmektedir.

Ancak banyo sonrasında yumuşamış ve gözenekleri açılmış bir cilde ıslak iken uygulanması daha yararlıdır.

Hafif hareketler ile burun kanadı üstünde 2 parmak baskısını daha artırarak uygulanır, ardından bol su ile yüzden arındırılır. Bu işlem haftada 1 ya da 2 kez tekrarlanmalıdır.

Ancak bu, cilt durumuna göre değişebilir, akneli ve sivilce olan ciltler peelingden kaçınmalıdır.

2. Cevap: Peeling ve maskelerin önemi, uygulanması ve uygulama sıklığı

Hımm evet tekrarlıyalım da ne zaman vakit mi var vakit olsa nakit yok ne biliym bende hiç bişey yok işte :f106::f106:
    Teşekkürler melekk :f40:

3. Cevap: Peeling ve maskelerin önemi, uygulanması ve uygulama sıklığı

Fırsat buldukça yapıyorum.Bazen de yaptırıyorum :f196:

4. Cevap: Peeling ve maskelerin önemi, uygulanması ve uygulama sıklığı

Çok hassas bir cildim olduğu için bu tür peling ve maskeleri uygulayamıyorum ben. Doktorumun tavsiyesi üzerine banyodan sonra nemli bir havlu ile yaptığım kısa masaj ölü derilerden arınmak için bana yetiyor :f196:

5. Cevap: Peeling ve maskelerin önemi, uygulanması ve uygulama sıklığı

Cildimizle çok fazla oynanmasına karşıyım.Çünkü süreklilik ister cilt alışır ve düzenli uygulamak gerekiyor.Aksi takdirde cilt bozulabilir.Çok gerekiyorsa en doğal ve en güzeli Kil maskesi.:f40:

6. Cevap: Peeling ve maskelerin önemi, uygulanması ve uygulama sıklığı

Bundan 3-4 sene önce lut gölünün dibindeki çamurdan yapılmış bir kil maskesini eczaneden alıp uygulamıştım. Sonuç mu :( tam bir faleketti. Cildimde bölge bölge kızarıklıklar oldu ve dr yardımı almadan düzelmedi. Şimdi Allah'a çok şükür pürüzsüz bir cildim var. su,sabun ve nemlendirici haricinde hiçbir cilt ürünü kullanmamaya dikkat ediyorum.

7. Cevap: Peeling ve maskelerin önemi, uygulanması ve uygulama sıklığı

Geçmiş olsun Dileğim,kil maskesini uygulamadan önce cildimizde ufak bir bölümde yada bilekte test etmek gerekiyor.Çok hassas ciltlerde geçici kızarıklığa yol açabiliyor.Çok fazla bekletilmesi de sanırım durumu kötüleştiriyor.Aslında tüm bakım ürünleri için geçerli bu durum.Özellikle kimyevi katkıların fazla olduğu bakım ürünleri..Bende çok fazla kullanamıyorum.Günlük cilt temizliği ve hiç değişmediğim nemlendiricim yeterli geliyor.

8. Cevap: Peeling ve maskelerin önemi, uygulanması ve uygulama sıklığı

Benimde çok hassas bir cildim varmış bunu anne olduğumda anladım. Malesef kızım doğdu doğalı yüzüme ne bir nemlendirici, nede maske uygulayabiliyorum :( Bende Dileğim gibi ilaç tedavisiyle biraz düzeltebildim cildimi ne zaman yeni bir şey denemeye kalksam kızamık çıkarmış gibi oluyorum :f1: