Pazar Kahvaltısına Çörek

'Damak Keyfi' forumunda Blue tarafından 11 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Malzemeler:
    3 adet milföy hamuru
    1 diş sarmısak
    1 tatlı kaşığı zeytinyağı
    50 gram zeytin ezmesi
    tuz
    karabiber
    un
    Hazırlanışı:
    Milföy hamurunu (donmuş 20x11 cm. boyunda) çözülmeye bırakın. Sarmısağı soyup dövün. Zeytinyağı, zeytin ezmesi ve sarmısağı karıştırın, tuz-biber serpin.
    Hamurların uzun kenarında 2 cm. kalınlığında bir boşluk bırakarak hazırladığınız harcı hamurların üstüne eşit biçimde sürün.
    Hamurları uzun kenarından başlayarak rulo şeklinde sarın, 20 dakika dondurucuda dinlendirin.
    Hamuru 1/2 cm. kalınlığında dilimleyin. Yağlı kağıt serilmiş bir tepsiye birbirlerine 3 cm. mesafeli olacak şekilde yerleştirin.
    Önceden 220 derecede ısıtılmımş fırının alttan 2. rafında 12-15 dakika, hamurlar hafif esmerleşinceye kadar pişirin.

2. Cevap: Pazar Kahvaltısına Çörek

Böyle okumakla anlaşılmıyor be güzelim hani diyorum bu hafta içinde şöyle bi hazırlık yapsan belkim misafirin falan gelir uzun yoldan :f30:

3. Cevap: Pazar Kahvaltısına Çörek

adı üstünde pazar kahvaltısı için diyor hazancım. Hafta içini nerden buldun. :f106:

4. Cevap: Pazar Kahvaltısına Çörek

miflöy hamurum yok olsa şu an çayı koydum kahvaltı için hazırlardım hemen :f63:
    Teşekkürler blue denicem :f40:

5. Cevap: Pazar Kahvaltısına Çörek

Önümüzdeki Pazara kadar yapın bişeyler gelemesekde APS ile gönderiverin:f196:

6. Cevap: Pazar Kahvaltısına Çörek

Bu pazar milföy hamurlu farklı çöreklerim vardı.
    Tarife yetişemedim haftaya denerim inş..:f63:Ellerine sağlık Bule..