Paylaşım Klasörleri kullanılamıyorsa

'Sosyal Medya' forumunda Wish tarafından 25 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. Paylaşım Klasörleri kullanılamıyor

Paylaşım Klasörlerini kullanabilmek için hem sizin hem de kişinizin NTFS (Performans, güvenlik, güvenilirlik ve diğer gelişmiş özellikleri sağlayan bir dosya sistemi.) dosya sistemi ile biçimlendirilmiş bir sistem bölüm (Bölüm, sabit sürücünüzün bir kısmı veya tamamı olabilir. Bölümler genellikle işletim sistemi yüklenmeden önce oluşturulur. Çoğu ev kullanıcısı için, sabit sürücünün yalnızca bir bölümü vardır.) kullanması gerekir. Tipik olarak, sabit disklerde NTFS dosya sistemiyle biçimlendirilmiş tek bir bölüm bulunur. Sabit diskiniz NTFS kullanmıyorsa, Paylaşım Klasörleri'ni kullanabilmeniz için diski dönüştürmeniz gerekir.

Sabit diskinizin bir NTFS sistem bölümü kullanıp kullanmadığını belirleme

Görev çubuğunda Başlat 'ı tıklatın ve ardından Bilgisayarım'ı veya Bilgisayar'ı tıklatın.
    Microsoft Windows ürününün yüklü olduğu sabit diski sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın.
    Dosya sistemi altında NTFS'nin görüntülenip görüntülenmediğini denetleyin.

Sabit diskinizi NTFS'ye dönüştürme

Önemli

Dosya sisteminizi dönüştürmeden önce tüm önemli verileri yedeklediğinizden emin olun.
    FAT32'den NTFS'ye dönüştürme işlemi sırasında bir aksilik olursa veri kaybedebilirsiniz.
    Dosya sisteminizi NTFS'ye dönüştürdükten sonra FAT32'ye geri dönüştüremezsiniz.

Dosya sisteminizi NTFS'ye dönüştürmek için:

Windows XP'de, görev çubuğunda Başlat'ı tıklatın ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.
    — veya —
    Windows Vista'da, görev çubuğunda Başlat düğmesini tıklatın ve sonra Aramayı Başlat kutusunu tıklatın.
    cmd yazın ve ENTER tuşuna basın.
    convert c: /FS:NTFS yazın ve ENTER tuşuna basın; burada C:, sabit disk sürücünüzdür.
    Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Notlar

Sabit diskinizi FAT32'den NTFS'ye nasıl dönüştürebileceğiniz konusunda daha fazla bilgi için Windows yardım belgelerinize başvurun.
    Daha fazla bilgi için, bkz. Windows XP'de FAT16 veya FAT32 birimler NTFS dosya sistemine nasıl dönüştürülür.

2. Cevap: Paylaşım Klasörleri kullanılamıyorsa

paylaşım klasörü sorununun msn sürümleriylede alakası olduğunu sanıyordum ben
    daha önce sorun yaşamazken msn sürümü değiştirince kullanamaz oldum çünkü.